خبرنگاران آتش سوزی در منطقه حفاظت شده کرایی شوشتر مهار شد

به گزارش وبلاگ تحصیل، اهواز - خبرنگاران - رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: آتش سوزی بامداد روز یکشنبه در منطقه حفاظت شده کرایی با تلاش محیط بانان و نیروهای محلی مهار شد.

خبرنگاران آتش سوزی در منطقه حفاظت شده کرایی شوشتر مهار شد

بهروز نجاتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ تحصیل بیان نمود : این آتش سوزی اوایل بامداد روز یکشنبه در حوالی روستای آبگنجی و در محدوده منطقه حفاظت شده کرایی گزارش شد .

وی افزود : سرایت آتش، ناشی از سوزاندن عمدی بقایای گیاهی برداشت محصولات کشاورزی به مراتع منطقه بوده و با حضور به موقع محیط بانان این منطقه و همکاری نیروهای محلی مهار شد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شوشتر ادامه داد : متاسفانه پایبند نبودن به قانون باعث شده عده زیادی از کشاورزان بدون توجه به پیامدها ، خطرات و زیانهای آتش زدن کاه و کلش و برای راحتی کار خود برای شخم زدن اقدام به آتش زدن کلور باقی مانده در مزارع می کنند .

وی گفت : این عمل علاوه بر آلودگی هوا و کاهش حاصلخیزی خاک به راحتی در اثر وزش باد می تواند به مراتع و جنگل های اطراف سرایت کرده و باعث وارد شدن خسارات جبران ناپذیر به طبیعت، زیستگاه ها و تنوع زیستی آن مناطق شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر افزود : بررسی میزان خسارت این آتش سوزی در حال انجام است اما براساس برآورد اولیه به حدود 6 هکتار از مراتع این منطقه خسارت وارد شده است .

منطقه حفاظت شده کرایی با وسعتی حدود 60 هزار هکتار مهمترین زیستگاه قوچ و میش وحشی در استان خوزستان است که در 35 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شوشتر واقع شده است .

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آتش سوزی در منطقه حفاظت شده کرایی شوشتر مهار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آتش سوزی در منطقه حفاظت شده کرایی شوشتر مهار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید