ملاقات صمیمی هوشنگ ابتهاج و کیهان کلهر

به گزارش وبلاگ تحصیل، یلدا ابتهاج، فرزند هوشنگ ابتهاج، از ملاقات هوشنگ ابتهاج و کیهان کلهر اطلاع داد.

ملاقات صمیمی هوشنگ ابتهاج و کیهان کلهر

یلدا ابتهاج با انتشار تصویری از این دو هنرمند در کنار یکدیگر نوشته است:

این سوی دنیا...

همین روز ها بود که پدرم در احوال این روزهایشان، همانند همواره که موسیقی جای ویژه ای برای ایشان دارد، اجرایی از کیهان کلهر را از جاده ابریشم می دیدند. پرسیدند این اجرا را دیده ای؟ لحظات لابلای نوای ساز ها و کمانچه دردمند کیهان کلهر پیچیده بود. گفتگویی کردیم و تاثرشان از موسیقی محسوس بود.

یکی دو روز بعد کیهان عزیز پیامی نوشت که آمستردام است و سراغ سایه را گرفت و بسرعت قراری برای ملاقات گذاشتیم. امروز ملاقاتی شد میسر و کیهان عزیز سه ساعت راه را پیموده بود تا در این روز های سخت سایه دمی همدمش باشد. در غیاب یاران رفته چه بجا بود این همت و صمیمیت او. آنهم در روزگار امروز که نه از همت و نه صمیمیت نشانی نمی یابی. بسرعت گفتگویشان درباره موسیقی درگرفت. از امروز موسیقی…

سایه از نسل پیشین، اما با نگاهی جوان و نو به درخت تنومند موسیقی ما که به باورش موسیقی می باید جوانه بزند و از نو بروید؛ و کیهان کلهر که آوازه حضورش در عرصه دنیای موسیقی ما بر همگان آشناست.

صحبت از موسیقی در بند شعر شد؛ و شاعر که خود منتظر جلوه برازنده موسیقی، آنچنان که شایسته خود موسیقی ست، گفت. شاعری که همچنان در انتظار است و به آینده امید دارد؛ و با خواسته جستجو در راه چندصدایی هایی نایافته، موزیسین در برابرش را به انگیزه و فکر می کشاند: راه باید جست.

من، یکبار دیگر صمیمیت یاران و دلسوزان موسیقی و ارزش هایی که در آن سال های نوجوانی و جوانی در تعلق و احتیاج در کنار هم بودن را دیده بودم، به دیدن نشستم. ملاقات و مواجهه این دو در این سوی دنیا تنها به همت کیهان کلهر عزیز ممکن شد. قدر دان او هستم.

به امید روز های روشن برای موسیقی و هنر سرزمین مان، ایران ما…

منبع: فرارو

به "ملاقات صمیمی هوشنگ ابتهاج و کیهان کلهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات صمیمی هوشنگ ابتهاج و کیهان کلهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید