رایزنی رئیس جمهوری عراق با پادشاه اردن در بغداد

به گزارش وبلاگ تحصیل به نقل از اخبار العراق، عبدالله دوم پادشاه اردن که برای شرکت در نشست سه جانبه به بغداد آمده است، در فرودگاه بین المللی بغداد مورد استقبال برهم صالح، رئیس جمهوری عراق نهاده شد.

رایزنی رئیس جمهوری عراق با پادشاه اردن در بغداد

رئیس جمهوری عراق طی ملاقات و رایزنی با پادشاه اردن ضمن تحسین نقش حامیانه اردن از عراق و اشاره به عمق روابط دوجانبه بین دو کشور همسایه و دو ملت برادر که دارای پیوند جغرافیایی و اجتماعی مستحکم هستند، بر لزوم همکاری مشترک برای توسعه این روابط در زمینه های مختلف که برای دو کشور مهم است و منافع دو ملت را تضمین می نماید، تاکید نمود.

دو طرف در این ملاقات به آنالیز همکاری سه جانبه مشترک بین عراق، اردن و مصر و تقویت آن به وسیله ارتباط جغرافیایی برای تحقق انسجام مالی و تجاری به وسیله حمایت از سرمایه گذاری و شهرهای صنعتی مشترک و همکاری در زمینه انرژی و اتصال شبکه برق و انتقال نفت و پروژه های زیرساختی که به نفع مردم سه کشور و چشم اندازی گسترده تر در خدمت کل منطقه به وسیله تقویت فرصت های توسعه و شکوفایی و رونق مالی است، پرداختند.

هماهنگی مشترک برای مقابله با چالش های منطقه و افراط گرایی و پیامدهای بهداشتی و مالی ویروس کرونا، بحران تغییرات آب و هوایی و حفاظت از محیط زیست که خطر مشترکی محسوب می گردد که همه را تهدید می نماید، از دیگر محورهای گفت وگوی رئیس جمهوری عراق و پادشاه اردن بود.

صالح تاکید نمود که عراق به همکاری و هماهنگی مشترک برای کاهش تنش ها در منطقه امید دارد.

دو طرف بعلاوه بر اهمیت هماهنگی سه جانبه برای حل بحران ها و کاهش تنش های منطقه به خصوص بحران ها در سوریه، یمن و لیبی و حرکت به سوی چشم اندازهای راهکار سیاسی به وسیله ملاقات و گفت وگو تاکید نمودند.

از طرفی دیگر پادشاه اردن ضمن ابراز خرسندی از سفر به بغداد بر ایستادگی اردن در کنار عراق در حفظ امنیت و ثباتش و بعلاوه اهمیت توافقنامه های امضا شده بین دو کشور در زمینه های مالی و تجاری و لزوم تقویت همکاری سه جانبه مشترک بین عراق، اردن و مصر در راستای تحقق منافع مشترک تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رایزنی رئیس جمهوری عراق با پادشاه اردن در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی رئیس جمهوری عراق با پادشاه اردن در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید