روایت طلایی از حضور قالیباف در انتخابات 1400 ، گزینه های مختلفی برای ریاست جمهوری مطرح هستند

به گزارش وبلاگ تحصیل، یک فعال سیاسی اصولگرا، گفت: از هم اکنون نمی توانیم بگوییم که قالیباف برای انتخابات 1400 می آید یا نه بلکه باید ببینیم چه تکلیفی برعهده او خواهند گذاشت، آیا این تکلیف حضور در انتخابات است یا عدم حضور؟

روایت طلایی از حضور قالیباف در انتخابات 1400 ، گزینه های مختلفی برای ریاست جمهوری مطرح هستند

به گزارش وبلاگ تحصیل به نقل از ایلنا، مرتضی طلایی فعال سیاسی اصولگرا و عضو سابق شورای شهر تهران در خصوص گزینه های احتاقتصادی جریان اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: گزینه ها هنوز قابل پیش بینی نیست اما به نظر می رسد که پیش از مشخص گزینه ها ما باید مسائل و چالش های موجود کشور را شناسایی و مشخص کنیم و سپس ببینیم که چه دولتی با چه شاخص هایی برای شرایط کنونی کشور مناسب است و می تواند شرایط کشور را در مواجهه با مسائل و بحران های موجود تغییر دهد.

وی ادامه داد: با مشخص شاخصه ها و ویژگی های دولتی که مورد نیاز شرایط و شرایط کشور است، قادر خواهیم بود که گزینه اصلح و اصلح تر را مشخص کنیم.

طلایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من فکر می کنم با یک نگاه کوتاه، مختصر و گذرا به شرایط خارجی کشور، این مساله قابل مشاهده است که اکنون تمام نظام سلطه با تمام قدرت و وجود خود در مقابل ما قرار گرفته است تا ما را به زانو در بیاورد، چراکه حضور ما در تعارض با منافع آن ها است، خب این شرایط بخشی از شرایط خارجی ما است.

وی اضافه نمود: بخش دیگری هم به اعتقاد من به کشورهای منطقه برمی شود و آن هم اینکه همه امید دشمن این بود که از طریق کشورهای منطقه به اهداف خود دست پیدا کرده و منطقه را ناآرام کند. به همین دلیل برنامه هایی برای ورود به سوریه، لبنان و عراق داشتند. یعنی اقدامات گوناگون و متعددی را برای ورود به عرصه، اجرای برنامه ها و دستیابی به خواسته های خود به کار بستند، لذا ما نمی توانیم این شرایط را برای تحولات آینده کشور نادیده بگیریم.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه بیان داشت: در شرایط داخلی به واسطه ناکارآمدی که وجود دارد و همچنین به خاطر مفاسد اقتصادی-اداری و همچنین چالش ها و کشمکش هایی که بین گروه هایی سیاسی وجود دارد، مردم دچار نوعی سردرگمی و سرخوردگی شده اند.

وی ادامه داد: اگر این سه موضوع را کنار هم بگذاریم، این نتیجه به دست می آید که ما برای برون رفت از مسائل داخلی، تثبیت و حفظ موقعیت مان در کشورهای منطقه و همچنین اینکه بتوانیم در مقابل دشمنان و زیاده خواهی های نظام سلطه و استکبار ایستادگی کنیم، نیاز به یک دولت کارآمد داریم. دولتی که بتواند با کارآمدی خود مسائل داخلی اقتصادی، رفاهی و معیشتی را به پایان برساند، لذا دولت آینده باید یک دولت کارآمد باشد.

طلایی در بخش دیگری از این گفت وگو با تاکید بر لزوم روی کارآمدن دولت کارآمد، ابراز داشت: ویژگی های دولت کارآمد این است که برنامه داشته باشد و به طور شفاف بگوید که قصد انجام چه کارهایی را برای برطرف کردن مسائل دارد، ویژگی دیگر این است که نسبت خود را با ارزش ها، اصول و مبانی نظام و انقلاب مشخص کند، نه اینکه حرف های او قبل و بعد از به قدرت رسیدن تفاوت داشته باشد. بنابراین دولت آینده باید نسبت خود را با مبانی و ارزش های انقلاب به صورت روشن بیان کند و در این حوزه کارنامه روشنی از خود ارائه دهد که در طول 40 سال سپری شده از انقلاب در پایبندی به اصول انقلاب ثابت قدم بوده است.

وی ادامه داد: نکته دیگر این که ما رییس جمهوری نیاز داریم که نگاه راهبرانه به داخل کشور داشته باشد، مردم از دو دستگی موجود به نام اصلاح طلب و اصولگرا خسته شده اند، این دو جریان در کشور با هم هر روز حاشیه دارند و دود آن به چشم مردم می رود، لذا دولت آینده باید دولتی باشد که چتر خود را بر سر آحاد ملت و جریان های سیاسی درون کشور که امام، رهبری، شهدا و نظام را قبول دارند، باز کند و همه جریان ها را به کار بگیرد، ما هزینه این دو دستگی ها را زیاد داده ایم. به طور مثال یک دولت می آید و حتی آبدارچی فلان اداره در شهرستان هم تغییر می کند، این روندها باید اصلاح شود.

عضو سابق شورای شهر تهران در ادامه گفت: بعد از مشخص این ویژگی ها، می توانیم وارد مشخص مصادیق شویم و گزینه های گوناگونی مطرح هستند، اما شاید هنوز نشود به طور قاطع اسمی از کسی مطرح نشود. فکر می کنم گفتمان انقلاب اسلامی در انتخابات 1400 پیروز خواهد شد و امیدواریم که دوستان در شورای ائتلاف که نقش مدیریت بر این موضوع در انتخابات گذشته را داشتند، در انتخابات آینده هم زمینه این را فراهم کنند که دولتی با گفتمان انقلاب و کارآمدی روی کار بیاید تا بتواند مسائل ما را حل نماید.

طلایی در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن حضور قالیباف در انتخابات آینده، گفت: من درخصوص حضور آقای قالیباف بی اطلاع هستم اما درخصوص ایشان می توانم بگویم که دو ویژگی در او سراغ دارم، نخست اینکه قالیباف دنبال قدرت نیست، همچنین ویژگی دیگر این است که ایشان فردی تکلیف گرا است و هر جای انقلاب که باری بر دوش او گذاشتند، تلاش کرد که آن را به سر منزل مقصود برساند.

وی ادامه داد: در همین انتخابات مجلس یازدهم هم تا جایی که خبر داشتم علیرغم میل باطنی بر مبنای تکلیفی که بر دوش او نهادند به عرصه آمد! به همین دلیل از هم اکنون نمی توانیم بگوییم که قالیباف می آید یا نه بلکه باید ببینیم چه تکلیفی برعهده او خواهند گذاشت، آیا این تکلیف حضور در انتخابات است یا عدم حضور؟ در آینده مشخص خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "روایت طلایی از حضور قالیباف در انتخابات 1400 ، گزینه های مختلفی برای ریاست جمهوری مطرح هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت طلایی از حضور قالیباف در انتخابات 1400 ، گزینه های مختلفی برای ریاست جمهوری مطرح هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید