ساخت نخستین آسمانخراش چرخی جهان در دبی

به گزارش وبلاگ تحصیل، این روزها شهر دبی به محلی برای به نمایش گذاشتن آخرین فناوری ها و تکنولوژی ها تبدیل شده است. بلند ترین آسمان خراش دنیا به ارتفاع 828 متر نیز در این شهر قرار گرفته است و موضوع یاد شده را به خوبی اثبات می نماید. اما قرار است به زودی سازه ای در این شهر ساخته گردد که علاوه بر بلندی، دارای یک ویژگی خاص و بسیار منحصر به فرد است.

ساخت نخستین آسمانخراش چرخی جهان در دبی

سرمایه گذاران قصد دارند تا سال 2020 میلادی، سازه ای هشتاد طبقه و چرخشی به نام برج دینامیک (Dynamic Tower) بسازند. این پروژه در سال 2008 از سوی داوید فیشر طراح ایتالیایی هدف گذاری شده بود. هر آپارتمانی که در این برج واقع شده است، می تواند به طور مستقل 360 درجه بچرخد، بنابراین شکل کلی سازه مدام در حال تغییر خواهد بود.

ساکنان این خانه های 30 میلیون دلاری، کنترل کامل منزلشان را در اختیار خواهند داشت. آن ها می توانند با استفاده از فرمان های صوتی، سرعت چرخش همراه با آغاز و یا توقف آن را کنترل نمایند. ساکنان حتی می توانند خانه خود را برای چرخش همراه با خورشید برنامه ریزی نمایند.

خریداران هیچ گونه مبلغی برای برق پرداخت نمی نمایند. فاصله 61 سانتیمتری میان هر آپارتمان، باعث شده که بتوان از توربین های بادی برای فراوری برق استفاده نمود. این امکان نیر فراهم است که برق اضافی به همسایه ها انتقال داده شود. دبی تا سال 2020 میلادی، 7 درصد از برق خود را به وسیله انرژی های تجدید پذیر تامین خواهد نمود.

ساختمان یاد شده پیش ساخته خواهد بود؛ به این معنا که هر خانه در جایی دیگر ساخته می شود و سپس به هسته ای ثابت متصل می شود. لوله های آب درون هسته نیز به لوله های آپارتمان های چرخان وصل می شوند. آقای فیشر در این رابطه می گوید: ساخت این سازه باعث می شود که مردم انجام هر کاری را ممکن بدانند.

این نکته را در نظر داشته باشید که پروژه مذکور تا به حال چند بار کنسل شده و دوباره راه افتاده است. علی رغم اعلام طراحان مبنی بر آغاز ساخت، تنها زمان می تواند واقعیت این مسئله را نشان دهد.

منبع : لست سکند

منبع: تریپ

به "ساخت نخستین آسمانخراش چرخی جهان در دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت نخستین آسمانخراش چرخی جهان در دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید