قیمت نفت به جهت نزولی بازگشت خبرنگاران

به گزارش وبلاگ تحصیل، قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در پی ازسرگرفته شدن عبور و مرور کشتی ها از کانال سوئز و تغییر توجه بازار به سمت نشست هفته جاری اوپک پلاس، کاهش پیدا کرد.

قیمت نفت به جهت نزولی بازگشت خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ تحصیل، بهای معاملات نفت برنت با 15 سنت معادل 0.2 درصد کاهش، به 64 دلار و 83 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه با 0.6 درصد افزایش بسته شد.

بهای معاملات نفت آمریکا با یک سنت کاهش، به 61 دلار و 55 سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته با یک درصد کاهش بسته شده بود.

پس از این که یدکشها پیروز شدند کشتی کانتینری غول پیکر اورگرین که از سه شنبه گذشته به گِل نشسته بود و راستا کانال سوئز را مسدود کرده بود را شناورکنند، کشتی ها روز سه شنبه عبور از این راستا را از سرگرفتند. مسدود شدن کانال سوئز ترافیک سنگینی ازکشتی ها را در هر دو جهت این آبراه ایجاد کرده بود.

اکنون که احتمال مختل شدن عرضه نفت و فرآورده های نفتی به حداقل رسیده است، توجه بازار به نشست روز پنج شنبه اوپک و متحدانش شامل روسیه در وین معطوف شده است.

این تولیدکنندگان که در قالب گروه اوپک پلاس با یکدیگر همکاری دارند، قرار است درباره حفظ محدودیت عرضه میلیونها بشکه در روز نفت به منظور حمایت از قیمت ها مذاکره کنند. استراتژی مذکور در ماههای اخیر از قیمت های نفت پشتیبانی کرده است.

یک منبع آگاه اظهار کرد: عربستان سعودی آماده پذیرش تمدید کاهش تولید تا ژوئن می شود و همچنین آماده است کاهش تولید یکجانبه ای را که به اجرا گذاشته است در بحبوحه جدیدترین موج قرنطینه های کرونایی ادامه دهد.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC سنگاپور در این باره گفت: انتظارات بازار برای عدم تغییر سطح تولید اوپک پلاس تا حدود زیادی در قیمت ها لحاظ شده است. احیای قرنطینه های اروپا برای مقابله با موج جدید شیوع ویروس کرونا مانع افزایش قیمت ها شده است.

طبق برآورد رویترز، بیش از 127.43 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند و شمار قربانیان پاندمی به مرز سه میلیون نفر نزدیک شده است.

بر اساس گزارش رویترز، در اروپا رشد آمار مبتلایان در موج سوم پاندمی مقامات را نگران کرده است به طوری که برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه اظهار کرده است همه گزینه ها برای حفاظت از سلامت عمومی روی میز است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قیمت نفت به جهت نزولی بازگشت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت به جهت نزولی بازگشت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید