ظریف: تبادل نظر با پوتین بسیار مفید بود، حرف های بولتون را از قدیم هم باور نداشتم

به گزارش وبلاگ تحصیل، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سفرش به مسکو را فشرده و گفتگویش با رئیس جمهور روسیه را بسیار مفید خواند.

ظریف: تبادل نظر با پوتین بسیار مفید بود، حرف های بولتون را از قدیم هم باور نداشتم

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی وبلاگ تحصیل، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خاتمه سفرش به مسکو درباره گفتگوهایش با سرگئی لاوروف همتای روس که به درازا کشید و در شام کاری ادامه یافت و همچنین دیدارش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جمع وبلاگ تحصیل بیان نمود: یکی از مهمترین موضوعات این سفر بحث برجام و سیاست های آمریکا درباره برجام و موضع گیری بسیار مناسب روسیه در این زمینه بود.

وی یادآور شد: البته ما بحث های دوجانبه داریم. با توجه خاتمه یافتن قراردادی که داریم، بحث تمدید یا نوشتن قرارداد جدید براساس شرایط موجود و با یک نگارش جدید مطرح است،با توجه به اینکه رابطه امروز ما با فدراسیون روسیه بسیار گسترده تر و قوی تر از رابطه ای است که 20 سال پیش داشتیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: لذا صرف تمدید اتوماتیک آن قرارداد به نظر ما نه با واقعیات کنونی بین المللی سازگار است و نه با نوع روابط کنونی ما.

ظریف گفت: توافق کردیم کوشش کنیم تا قبل از رسیدن به آن تاریخ قرارداد جدیدی داشته باشیم.

وزیر خارجه اضافه کرد: مسائل منطقه ای از جمله سوریه، افغانستان و یمن موضوعاتی است که برای ما بسیار با اهمیت است و فرصت کردیم در این خصوص گفت و گو کنیم.

وی با بیان اینکه سفر فشرده بسیار خوبی بود، درباره دیدارش با پوتین نیز بیان نمود: گفت و گو با آقای پوتین و انتقال پیغام هم طولانی و هم بسیار مفید بود و پیگیری آن با آقای لاوروف هم بسیار خوب بود.

وی درباره نشست خبری اش با لاوروف و طرح سوالی درباره اظهارات بولتون در کتابش مبنی بر اینکه پوتین گفته که روسیه به حضور ایران در سوریه احتیاج ندارد و پاسخ او و لاوروف نیز بیان نمود: لاوروف گفت که اولا خلاف روش معقول است که چنین نمایند و ثانیا دروغ است. من هم گفتم حرف های بولتون را از قدیم هم باور نداشتم.

به گزارش فارس، لاوروف در کنفرانس خبری مشترک با ظریف درباره این ادعای جان بولتون گفت: گمان می کنم که آقای بولتون هیچگونه مدرکی برای انتساب این سخنان به پوتین ندارد و این نوع اظهارات متعلق به رئیس جمهور روسیه نیست.مشی ما اینطور نیست و خط مشی پوتین هم انجام چنین رفتارهایی پشت سر شریکانش نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف: تبادل نظر با پوتین بسیار مفید بود، حرف های بولتون را از قدیم هم باور نداشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تبادل نظر با پوتین بسیار مفید بود، حرف های بولتون را از قدیم هم باور نداشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید