لاوروف: سفارت روسیه در لیبی کار خود را در خاک تونس از سر می گیرد

به گزارش وبلاگ تحصیل، وزیر امور خارجه روسیه بر لزوم بازگشت سوریه به جمع کشورهای عربی و بازگشت نمایندگان کشورهای عربی به دمشق تأکید کرد و گفت سفارت مسکو در لیبی از درون خاک تونس فعالیت خود را از سر می گیرد.

لاوروف: سفارت روسیه در لیبی کار خود را در خاک تونس از سر می گیرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تحصیل، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز آدینه گفت، این کشور از مشارکت کشورهای عربی در حل مسائل مربوط که سوریه استقبال می نماید.

لاوروف در آستانه ملاقات با رئیس مجلس بخش تحت تسلط خلیفه حفتر فرمانده نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی گفت که مسکو از پیشنهاد همتای ترکیه ای خود برای فراهم کردن شرایط لازم جهت پیشبرد فرایند صلح در لیبی استقبال می نماید.

وی در این باره گفت، اعلامیه قاهره و خروجی های نشست برلین درخصوص لیبی می توانند جهت گفت وگوی سیاسی جهت حل مسائل این کشور را هموار نمایند.

همچنین وزیر امور خارجه روسیه بر لزوم بازگشت سوریه به جمع کشورهای عربی و بازگشت نمایندگان کشورهای عربی به دمشق تأکید کرد.

لاوروف گفت، روسیه تصمیم دارد فعالیت های سفارت این کشور در لیبی را در خاک تونس از سر بگیرد.

تحولات لیبی طی یک ماه گذشته به نفع دولت وفاق و ترکیه بوده و همین امر نگرانی مصر را در پی داشته است. وزیر خارجه مصر چندی پیش در تماس تلفنی با همتای روس خود، خواهان توقف درگیری ها در لیبی شدند. مصر و روسیه از حفتر در برابر دولت وفاق ملی حمایت می نمایند.

روز گذشته (پنجشنبه) مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت: تنها راه حل در لیبی، راه حل سیاسی است. شاهد آن بوده ایم که [خلیفه] حفتر به آتش بس پایبند نیست. همچنین رفتار و رویکرد حفتر را در نشست برلین نیز دیدیم.

لیبی از سال 2011 و از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی با گسستگی سیاسی روبرو شده و تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید. دو طرف از فروردین سال 98 وارد درگیری های شدیدی با یکدیگر شده اند که همچنان ادامه دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "لاوروف: سفارت روسیه در لیبی کار خود را در خاک تونس از سر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: سفارت روسیه در لیبی کار خود را در خاک تونس از سر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید