لبنان، تماس تلفنی 50 دقیقه ای حریری و پوتین، رایزنی درباره تشکیل دولت جدید

به گزارش وبلاگ تحصیل، دفتر سعد الحریری از گفتگوی 50 دقیقه ای وی با رئیس جمهوری روسیه درباره موضوع تشکیل دولت جدید لبنان اطلاع داد.

لبنان، تماس تلفنی 50 دقیقه ای حریری و پوتین، رایزنی درباره تشکیل دولت جدید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تحصیل به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، دفتر اطلاع رسانی سعدالحریری مامور تشکیل دولت لبنان در بیانیه ای گفت امروز تماس تلفنی میان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و سعدالحریری انجام شد که در این تبادل نظر که پنجاه دقیقه طول کشید، اوضاع لبنان و منطقه مورد آنالیز نهاده شد.

بر اساس این بیانیه، این تماس تلفنی بر موضوع بحران تشکیل دولت در لبنان متمرکز بود و طی آن بر ضرورت تشکیل دولت جدید در اسرع وقت تاکید شد. دو طرف همچنین به چشم انداز همکاری میان لبنان و روسیه از جمله در زمینه مبارزه با کرونا و حمایت روسیه از لبنان در زمینه های مختلف و تسهیل زمینه سرمایه گذاری متقابل شرکت های سرمایه گذاری روسیه و لبنان پرداختند.

کاخ کرملین در بیانیه ای گفت که تماس تلفنی میان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و سعدالحریری نخست وزیر مکلف لبنان انجام شد که در حال ملاقات از مسکو است.

این بیانیه اضافه کرد حریری، پوتین را در جریان آخرین تحولات داخلی لبنان و نیز اقدامات اولیه برای تشکیل دولت جدید و پشت سر گذاشتن بحران مالی قرار داد و طرف روسی هم بر موضع اصولی روسیه مبنی بر حمایت از حاکمیت لبنان و استقلال و یکپارچگی آن تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، تماس تلفنی 50 دقیقه ای حریری و پوتین، رایزنی درباره تشکیل دولت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، تماس تلفنی 50 دقیقه ای حریری و پوتین، رایزنی درباره تشکیل دولت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید