معرفی کتاب: تق! تق! تق!... کرونا هستم!

به گزارش وبلاگ تحصیل، کتاب دو زبانه تق! تق! تق!... کرونا هستم، به قلم حسن ایمانی برانقار شامل مجموعه ای از 45 رخداد واقعی و مستند از کرونا است که با تزریق عناصر داستانی به اتفاقات، اثری را در اختیار مخاطب قرار می دهد.

معرفی کتاب: تق! تق! تق!... کرونا هستم!

به گزارش وبلاگ تحصیل حسن ایمانی برانقار نویسنده و عضو اهل قلم ایران، کارشناس مسئول روابط عمومی با قریب به 20 سال سابقه اشتغال در امور روابط عمومی، تنها عشق و علاقه اش از دوران بچگی تا به امروز، نویسندگی بوده است. در واقع همین علاقه باعث شد تا کتاب های متعددی از وی به چاپ برسد. کتاب آخر حسن ایمانی تق! تق! تق!... کرونا هستم بهانه ای شد برای گفت وگو با این نویسنده خوش ذوق که در زیر آن را می خوانید:

  • آقای ایمانی برانقار چطور شد که تصمیم گرفتید نگارش کتاب در زمینه کرونا را آغاز کنید؟

من معتقدم نویسنده باید به روز باشد و به همین خاطر یکی از موضوعات خاص و دغدغه دنیاِ امروز، موضوع کرونا است و این باعث شد تا من با تحقیق و دقیق شدن روی حوادث مرتبط با کرونا، مجموعه ای از 45 رخداد واقعی و مستند را جمع آوری کنم و با تزریق عناصر داستانی به این اتفاقات، داستان کوتاه های واقع گرا را پدید بیاورم که هم جنبه داخلی دارد و هم جنبه بین المللی.

  • توضیح بیشتری می دهید؟

اتفاقات مندرج در این کتاب در 29 کشور دنیا اتفاق افتاده بود که عینا به موقعیت جغرافیایی آن ها هم اشاره شده است. به طور مثال یکی از داستان ها در مورد پسر بچه ایرانی است که در یک عمل خیرخواهانه در کنار پدر در حین یاری برای ضدعفونی معابر با تراکتور، متاسفانه پای چپ خود را از دست می دهد و همه را متاثر می نماید. این کتاب به نوعی دارد خطر شیوع کرونا را هشدار می دهد.

  • اسم این کتاب بر اساس چه تفکری گذاشته شده است؟ و آیا هدف خاصی از این اسم در شما بوده است؟

اما دلیل نام گذاری کتاب تق! تق! تق!... کرونا هستم! این بود که خواستم تاکید کنم پشت درب خانه ها، کرونا مخفی شده است و هر آن محتمل است وارد خانه گردد. اگر فردی به بیرون از خانه پا بگذارد، ممکن است با خطر کرونا روبرو گردد. پس بیاییم با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، شر این ویروس منحوس را کم کنیم. در همین جا، لازم می بینم از عواملی که یاریگر من در نشر این کتاب بودند تشکر ویژه ای کنم. آقای سجاد عبادی فرکوش کارتونیست که متناسب با درک ماجرا، تصاویر زیبایی خلق کردند- تیم کارشناسان وزارت ارشاد که به موقع مجوز چاپ کتاب را صادر کردند- آقای احمد دولت آبادی مسئول انتشارات نگار تابان که زحمت انتشار کتاب را کشیدند و آقای مجید جعفری اقدم مدیر آژانس ادبی و ترجمه پل که زحمت برگردان کتاب به زبان انگلیسی را متقبل شدند.

  • آیا به زبان دیگری هم ترجمه شده است؟

تق! تق! تق!... کرونا هستم داستان های کوتاه واقع گرا مربوط شیوع ویروس کرونا در دنیا است که خوشبختانه این کتاب به زبان انگلیسی ترجمه و برای ارسال به خارج از کشور آماده می گردد.

  • از مجموعه کتاب هایی که تا به امروز نگاشته اید بفرمایید؟

مجموعه کتاب های من عبارتند از: جنگ و عشق (داستان بلند مستند) ، فقط سه دقیقه (مجموعه داستان های کوتاه)، عبور (مجموعه داستان های کوتاه)، پازل (مجموعه داستان های کوتاه گردآوری شده) ، کلینیک مدیریت (راهکارهای موفقیت در کسب و کار)، عزم و رزم (راهکارهای ویژه برای تجارت اینترنتی)، 150 سال درخشش (توضیح اجمالی زندگی بزرگان فرهنگ و ادب و هنر ایران)در دو جلد، سه خط قصه (صد داستان کوتاه سه خطی)

  • در خاتمه چه صحبتی دارید؟

در خاتمه جا دارد از خانواده عزیزم و تمام دوستانی که مشوق های خوبی برای نویسنده گی ام هستند نهایت تشکر را دارم.

منبع: همشهری آنلاین

به "معرفی کتاب: تق! تق! تق!... کرونا هستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کتاب: تق! تق! تق!... کرونا هستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید