مهمترین توصیه برای توقف واریانت های تازه کرونا

به گزارش وبلاگ تحصیل، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تازه ترین توصیه های خود درباره کووید 19 تاکید نمود: هم اکنون واکسن های ایمن و موثری در دسترس هستند که مصونیت قوی در برابر نوع شدید بیماری ایجاد نموده و کاهش بستری و مرگ ناشی از این بیماری را موجب می شوند و تا به امروز میلیارد ها نفر در برابر کرونا واکسینه شده اند.

مهمترین توصیه برای توقف واریانت های تازه کرونا

به گزارش ایسنا، کارشناسان این سازمان تاکید دارند: واکسیناسیون یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانیم برای حفاظت از خود در برابر بیماری کووید-19 انجام دهیم و در عین حال نیز به سرانجام یافتن همه گیری و بعلاوه توقف ظهور واریانت های نو ویروس کرونا یاری کنیم.

از این رو توصیه می گردد تمامی دُزهای واکسن کووید-19 را که مورد تایید قرار گرفته اند از جمله دُزهای یادآور واکسن در صورتی که مورد تایید باشد، تزریق شوند.

براساس یافته های فعلی، هنوز هم این امکان وجود دارد که حتی پس از واکسیناسیون به بیماری کووید-19 مبتلا شویم و ویروس را به دیگران منتقل کنیم؛ بنابراین ضروری است هر اقدام موثری را برای حفظ سلامت خود و دیگران انجام دهیم.

در بیانیه این سازمان تاکید شده است: همچنان حفظ فاصله ایمن از دیگران و پرهیز از تجمعات، استفاده از ماسک مناسب که دهان و بینی را کامل بپوشاند، تهویه مناسب فضا های داخلی، شستشوی مرتب دست ها و پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه توصیه می گردد.

اگر فرد پس از واکسیناسیون به بیماری کووید-19 مبتلا گردد، محتمل است که علائم خفیف در او ظاهر شده یا بدون علائم باشد.

جولان زیرسویه های نو کرونا در اروپا و ثبت رکورد ابتلا در فرانسه، آلمان و انگلیس

تاثیر دُز چهارم واکسن در کاهش 4 برابری مرگ های کرونایی

بنابر اعلام سایت رسمی این سازمان، تا هشتم آوریل 2022 (به روزرسانی که حدود 10 روز قبل اجرا شده است)، واکسن های کووید-19 که مطابق با معیار های لازم سازمان دنیای بهداشت هستند، عبارتند از:

- آسترازنکا

- جانسون اند جانسون

- مدرنا

- فایزر

- سینوفارم

- سینوواک

- کواکسین

- کووواکس

- نوواکسووید

کووید هنوز شرایط اضطراریِ بهداشت عمومی در دنیا است

بعلاوه سازمان دنیای بهداشت در تازه ترین گزارش های خود تاکید نموده است: با وجود اینکه آمار مرگ ومیر ها به پایین ترین سطح طی دو سال اخیر رسیده است، اما بیماری کووید-19 همچنان یک شرایط اضطراریِ بهداشت عمومی در دنیا است.

بر اساس داده های سازمان دنیای بهداشت، در هفته منتهی به 10 آوریل، بیش از 22 هزار مورد مرگ ناشی از کووید-19 در دنیا ثبت شده است که پایین ترین اندازه از 30 مارس 2020 است. این سازمان اولین بار در 30 ژانویه 2020 و حدود یک ماه پس از ظهور کروناویروس در ووهان چین، بیماری کووید-19 را یک شرایط اضطراری بیان نمود.

تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان دنیای بهداشت در این باره گفته است: کاهش آمار مرگ و میر ناشی از همه گیری کووید-19 یک خبر خوب است، اما در بعضی از کشور ها (همانند فرانسه، آلمان و انگلیس بنابر آمار رسمی ورداُمتر) موارد ابتلا همچنان در حال افزایش است و کووید-19 هنوز هم یک شرایط اضطراری برای بهداشت عمومی است.

وی تاکید نموده است به جای آنکه سلاحمان را در برابر بیماری کنار بگذاریم، اکنون زمان آن است تا برای نجات جان انسان ها بیشتر کوشش کنیم. به طور خاص، این به معنی سرمایه گذاری است تا ابزار های مقابله با بیماری کووید-19 به طور عادلانه توزیع و همزمان، سیستم خدمات درمانی تقویت گردد.

سازمان دنیای بهداشت از رهبران کشور ها خواسته است تا اواسط امسال میلادی، 70 درصد جمعیت خود را علیه بیماری کووید-19 واکسینه نمایند. با این حال، 75 کشور کمتر از 40 درصد جمعیت خود و 21 کشور کمتر از 10 درصد مردم خود را تا ماه مارس در برابر کروناویروس واکسینه نموده اند.

بنابر گزارش شبکه سی ان بی سی، در هفته منتهی به 10 آوریل 7.3 میلیون مورد نو ابتلا در دنیا ثبت شده که کاهش 24 درصدی نسبت به هفته قبل را داشته و پایین ترین اندازه از اواخر ماه دسامبر است که نوع بسیار مسری کروناویروس موسوم به اُمیکرون دنیا را فراگرفت. با این حال، زیر سویه اُمیکرون موسوم به BA.2 که قدرت سرایت بیشتری دارد به شیوع مجدد بیماری در اروپا و چین و به طور فزاینده ای در ایالات متحده دامن زده است.

منبع: فرارو

به "مهمترین توصیه برای توقف واریانت های تازه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین توصیه برای توقف واریانت های تازه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید