هدف از این ممنوعیت محدود کردن استفاده از رمزارزها است

به گزارش وبلاگ تحصیل به نقل از euronews مجلس اروپا با قانون پیشنهادی ممنوعیت استخراج رمزارزها نظیر بیت کوین و اتریوم در سراسر این اتحادیه، مخالفت کرد.

هدف از این ممنوعیت محدود کردن استفاده از رمزارزها است

کمیته امور مالی و پولی مجلس اروپا روز دوشنبه به حذف این ماده از پیش نویس چارچوب پیشنهادی رمزارزها رای داد.

ماده ممنوعیت بیت کوین و اتریوم هفته گذشته به پیش نویس پیشنهادی اضافه شده بود و هدف آن محدود کردن استفاده از ارزهای رمزنگاری شده به وسیله یک فرآیند محاسباتی موسوم به کار در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا بود.

بیشتر بخوانید: چگونگی سرقت رمزارز

این پیشنهاد ممنوعیت با واکنش شدید حامیان کریپتو، رمزارزها، در سراسر دنیا روبرو شده بود.

اشتفان برگر، نماینده مجلس اروپا و عضو کمیته امور مالی و پولی این مجلس، اولین بار چنین ماده ای را مخالف قوانین بازار آزاد اتحادیه اروپا خوانده و گفته بود که کشورهای عضو در صورت تصویب چنین قانونی جلوی نوآوری در تجارت را می گیرند. وی دوشنبه در صفحه توییتر خود نوشت که با پذیرش پیشنهاد من، برطرف ممنوعیت، کشورهای عضو راه را برای قانون مدار کردن و استفاده از ارزهای دیجیتال آینده گرا هموار کردند.

نگرانی های زیادی در روزهای گذشته درباره ممنوعیت استفاده از بیت کوین در اروپا وجود داشت و بازار رمزارزها را نیز دچار نوسان نموده بود.

طبق طرح اولیه، که از چارچوب قوانین پیشنهادی برای رمز ارزها حذف شد تمامی دارایی های دیجیتال، شاخص های مهم رمزارز، موظف می شدند که حداقل استانداردهای پایداری زیست محیطی اتحادیه اروپا را رعایت نمایند.بعلاوه با توجه به این قانون پیشنهادی تنها ارزهایی اجازه عرضه در بازار صرافی های مجاز اروپایی را می داشتند که از مدل مورد تأیید اتحادیه اروپا پیروی می کردند.

منبع: خبرکانادا

به "هدف از این ممنوعیت محدود کردن استفاده از رمزارزها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف از این ممنوعیت محدود کردن استفاده از رمزارزها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید