هزینه سفر به گرگان چقدر است؟

به گزارش وبلاگ تحصیل، گرگان مرکز استان گلستان و مقصد سفر بسیار زیبا و تماشایی است. با بررسی هزینه های سفر به گرگان می توانید برای سفر برنامه ریزی کنید.

هزینه سفر به گرگان چقدر است؟

گرگان مقصد سفر گرانی به شمار نمی رود. در هر فصلی که به این شهر سفر کنید، جنگل هایش مجذوب کننده به نظر می رسند.

اگر بخواهید یک روز را در دل جنگل یا کنار آبشار بگذرانید، هزینه سنگینی در پیش رو ندارید. کافی است خوراکی برای صبحانه و ناهار تهیه کنید و به دل طبیعت بروید.

با هر بودجه ای که به گرگان سفر کنید، سفر خوبی خواهید داشت. .پیشنهاد می کنیم درصورت امکان با ماشین شخصی سفر کنید که برای بازدید از مکان های دیدنی گرگان و اطراف، امکان برنامه ریزی راحت تری داشته باشید.

تور گلستان

هزینه رفتن به گرگان

سفر از جاده هراز یا فیروزکوه برای خیلی ها تجربه دلچسبی است. از تهران حدود 6 ساعت با گرگان فاصله دارید. پس سوار ماشین شوید و در راه از منظره های زیبا لذت ببرید.

از جاده هراز 392 کیلومتر مسافت پیش روی شما است و از آمل و ساری می گذرید تا به گرگان برسید. می توانید جهت دورتر را انتخاب کنید و از جاده فیروزکوه سفر را آغاز کنید. به این ترتیب با گذشتن از ساری و پشت سر گذاشتن 415 کیلومتر به گرگان می رسید.

مصرف بنزین شما به نوع ماشین و استفاده از کولر بستگی دارد، اما به طور میانگین حدود 120 هزار تومان برای هزینه بنزین رفت و برگشت در نظر بگیرید.

اگر هوایی سفر کنید، بین 100 تا 260 هزار تومان هزینه بلیط خواهید داشت. در مقصد هم هزینه رفت و آمد به فرودگاه، و جابه جایی در سطح شهر را خواهید داشت.

گزینه قطار 60 یا 80 هزار تومان برای شما هزینه دارد. قیمت بلیط رفت و برگشت اتوبوس مشابه قطار است و حدود 44 هزار یا 80 هزار تومان است.

میانه هزینه اقامت در گرگان

قیمت هتل های 4 و 5 ستاره در گرگان حدود 240 تا 260 هزار تومان است. هتل های میانه گرگان حدود 130 تا 200 هزار تومان برای هر شب اقامت دریافت می کنند. اگر می خواهید ارزان سفر کنید، حدود 80 تا 100 هزار تومان برای هتل های ارزان بپردازید.

میانه هزینه خورد و خوراک در گرگان

رستوران های گرگان غذاهای خوش مزه ای سرو می کنند. خواه به رستورانی در دل بازار بروید، یا بخواهید در کنار جنگل ناهارخوران رستوران پیدا کنید، رستوران های ایرانی و فست فودهای متنوعی وجود دارد. قیمت غذا با توجه به نوع رستوران از حدود 12 هزار تا 60 هزار تومان متغیر است.

هزینه حمل و نقل در گرگان

قیمت کرایه ی تاکسی در گرگان در مقایسه با شهرهای بزرگ زیاد نیست. هزینه تاکسی تلفنی درون شهری بین 3 تا 6 هزار تومان می شود.

هزینه بازدید از جاذبه های گرگان

گرگان جاذبه های طبیعی تماشایی و باشکوهی دارد و خبر خوب این که ورود به آبشار و جنگل هزینه ای ندارد. قیمت بلیط ورودی موزه و خانه های قدیمی گرگان حدود دو هزار تومان است.

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در گرگان

با اقامت در یکی از هتل های لوکس گرگان و انتخاب رستوران لوکس حدود 370 هزار تومان در یک روز هزینه می کنید. سفر میانه حدود 250 هزار تومان در یک روز هزینه دارد.

اگر هزینه های سفر را کنترل کنید، هتل ارزان رزرو کنید و دور رستوران های لوکس و غذاهای گران را خط بکشید، با 140 هزار تومان یک روز را گذرانده اید.

هزینه سفر سه روزه به گرگان

برای یک سفر لوکس زمینی سه روزه به گرگان، حدود یک میلیون و 400 هزار تومان هزینه در نظر بگیرید. یک سفر میانه حدود 900 هزار تومان هزینه دارد. می شود با حدود 550 هزار تومان سفر ارزانی به گرگان داشت.

اگر از سایت های آنلاین بلیط رزرو کنید، ممکن است هزینه اقامت در هتل کمتر شود. درصورت سفر هوایی، بهای بلیط هواپیما را به مبلغ بالا بیفزایید. ضمن این که لازم است هزینه خرید سوغات و یادگاری را در نظر بگیرید.

به این ترتیب، به نظر می رسد با هر بودجه ای که داشته باشید، می توانید سفر به گرگان را تجربه کنید.

منبع: کجارو / irantraveller.ir / mytourguide.ir / کافه گردش / تابناک / fa.wikivoyage.org / tripyar.com / علی بابا

به "هزینه سفر به گرگان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سفر به گرگان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید