هشدار فوری هواشناسی تهران ، از خانه خارج نشوید

به گزارش وبلاگ تحصیل، اداره کل هواشناسی استان تهران باتوجه به کاهش کیفیت و آلودگی هوا، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز را توصیه کرد.

هشدار فوری هواشناسی تهران ، از خانه خارج نشوید

به گزارش وبلاگ تحصیل، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار آلودگی سطح زرد و با اشاره به تداوم پایداری نسبی جو، کاهش کیفیت و آلودگی هوا از روز شنبه (26 آذرماه) تا روز چهارشنبه (30 آذرماه) آورده است: پایداری نسبی جو، عدم وزش باد قابل ملاحظه و افزایش غلظت آلاینده های جوی (به ویژه 2.5 pm) در تهران، اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شمیرانات، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد و ورامین پیش بینی می شود.

از این رو کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ها در بعضی ساعات در حد ناسالم برای تمام گروه ها پیش بینی می شود؛ به همین علت اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز به ویژه سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری های قلبی و تنفسی، کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی توصیه کرده است.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتواند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار فوری هواشناسی تهران ، از خانه خارج نشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار فوری هواشناسی تهران ، از خانه خارج نشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید