پیغام معاون آموزشی وزیر علوم به فارغ التحصیلان

به گزارش وبلاگ تحصیل، آیین جشن فارغ التحصیلی و تجلیل از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه ایلام، با پیغام علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به صورت مجازی برگزار گردید.

پیغام معاون آموزشی وزیر علوم به فارغ التحصیلان

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ تحصیل به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، آیین جشن فارغ التحصیلی و تجلیل از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه ایلام، با پیغام علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به صورت مجازی برگزار گردید.

این آیین با حضور علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، نعمتی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، شیرخانی معاون فرهنگی و اجتماعی، صیدی معاون دانشجویی، امامی پور مدیر امور فرهنگی و اجتماعی، رؤسای دانشکده ها و دانشجویان و خانواده های آنان، در محل سال آیت اله حیدری این دانشگاه به صورت مجازی برگزار گردید.

در این مراسم، ابتدا پیغام تصویری خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پخش شد.

خاکی صدیق در بیانات خود با عنوان اینکه این نوع مراسم برای اولین بار در ایران برگزار می شود، از خلاقیت، برنامه ریزی و اهتمام مدیریت و دانشجویان دانشگاه ایلام تقدیر نمود و تأکید کرد: جشن فارغ التحصیلی از بهترین لحظات زندگی یک دانشجو به شمار می آید، چرا که دانشجویان نتیجه سال ها زحمت خود را مشاهده می نمایند.

وی با اشاره به شرایط نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98، در سطح کشور به علت شیوع پدیده کروناویروس، یادآور شد: این ترم به علت شرایط خاص، ترم ویژه ای بود، فقط برخی دانشگاه ها داخلی تجربه آموزش الکترونیک را داشتند و اکثراً فاقد این تجربه بودند و برای همین حساسیت ها و چالش های خاصی مطرح بود، اما با همت جامعه دانشگاهی، این ترم با موفقیت به سرانجام رسید.

معاون آموزشی وزارت علوم، اضافه کرد: موضوع امتحانات یکی از مسائل حساس بود، اما این موضوع هم با هوشمندی و درایت دانشجویان و اهتمام و دقت اساتید به خوبی به سرانجام رسید.

خاکی صدیق در سرانجام خواهان رعایت اخلاق حرفه ای از طرف دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور شد و تأکید کرد که تحقق این مهم، تضمین نماینده آینده ای خوب برای مردم ایران است.

در این مراسم علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، ضمن تبریک به دانشجویان و خانواده های آنان گفت: خانواده ها مطمئن باشند که با افتخار امانتی را که به ما سپردند با تمام وجود پاس داشتیم و نهایت کوشش خود را به کار گرفتیم که در تربیت آنان کوشا باشیم و علی رغم همه مسائل و موانع، مدیریت دانشگاه ایلام با افتخار زمینه فارغ التحصیلی دانشجویان را فراهم نمود.

وی یادآور شد: ابتدا نگرانی هایی وجود داشت، اما با کوشش همکاران اینجانب، برنامه ریزی لازم صورت گرفت و در نهایت این جشن به صورت متفاوت و برای اولین بار به صورت مجازی برگزار می شود، که با پیغام تصویری معاون آموزشی وزیر علوم ملی شد و با بسترهای حوزه دانشجویی و فناوری اطلاعات دانشگاه بین المللی شد، بنابراین امروز جشنی متفاوت را تجربه می کنیم.

رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به مسائل منتج از پدیده کرونا، توضیح داد: تهدید پدیده کرونا در دانشگاه ایلام تبدیل به فرصت گشت و زمینه استقرار آموزش الکترونیک و دولت الکترونیک را فراهم کرد.

علی اکبری، اضافه کرد: خوشحالم که سامانه آموزشی الکترونیکی همه دغدغه های دانشجویان را پاسخ خواهد داد و به دانشجویانی که دروس عملی آنها باقی مانده هم اطمینان می دهم، بدون دغدغه نگران نباشند که مجموعه معاونت آموزشی با اطلاع رسانی دقیق و برنامه ریزی پلکانی و با دقت مشغول رصد شرایط هستند و امور به درستی پیش خواهد رفت.

وی اعلام کرد: یکی از تعاریف استعداد در حال حاضر قدرت انطباق با شرایط است و دانشگاه ما پیشتازی را به عنوان یکی از شعارهای کلیدی خود انتخاب نموده و امروز در خدمت شما این قدرت را به نمایش می گذارد، شرایطی که ما برای آن آماده نبودیم و اگر این شرایط ادامه داشته باشد سال آینده حتماً به موقع ترم تحصیلی آغاز خواهد شد و به موقع نیز پیش خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیغام معاون آموزشی وزیر علوم به فارغ التحصیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام معاون آموزشی وزیر علوم به فارغ التحصیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید