چه موقع ویزا توریستی شینگن می گیریم؟

به گزارش وبلاگ تحصیل، محدودیت های سفر در حوزه شینگن به تدریج درحال کاهش است؛ هرچند زمان سفر اروپایی ها به مناطق دورتر هنوز معین نیست، اما کشورهای اتحادیه اروپا فعلا ترجیح می دهند رفت و آمد با کشورهای همسایه را از سر بگیرند و یا با کشورهایی که کرونا را کنترل نموده اند تجارت گردشگری را ادامه دهند. با توجه به احتیاطی که بعضی کشورها برای از سرگیری روابط توریستی در پیش گرفته اند و متناسب با شرایط کرونا، مقررارت متفاوتی را برای ورود اتباع خارجی وضع نموده اند، هنوز پاسخ روشنی در ارتباط با زمان سفر گردشگران کشورهایی مثل ایران به حوزه شینگن وجود ندارد.

چه موقع ویزا توریستی شینگن می گیریم؟

با آن که بیشتر سفارتخانه های اتحادیه اروپا در ایران اعلام نموده اند از 15 ژوئن (26 خردادماه) خدمات دهی ویزا را از سر می گیرند اما سفیر سوئیس در تهران از گردشگران ایرانی خواست فعلا منتظر بمانند.

در بیانیه ای که سفارت سوئیس در وب سایت خود قرار داده نیز اعلام شده که در 18 مارس 2020 (28 اسفندماه 1398)، شورای فدرال سوئیس تصمیم گرفت ورود به مرزهای شینگن را به طور کلی و با درنظر دریافت استثنائات ممنوع کند. سوئیس از دیگر کشورهای عضو شینگن پیروی می نماید و تا پانزدهم ژوئن سال 2020 (26 خردادماه) ویزای شینگن صادر نمی نماید. ویزاهای ملی نیز فقط در موارد استثنایی صادر می گردد، به عنوان مثال برای اعضای خانواده اتباع سوئیس که به ویزا احتیاج دارند.

مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در تهران در گفت وگو آنلاین با یکی از آژانس های گردشگری در ایران، با تائید این شرایط، می گوید: بخش ویزا سفارت سوئیس در ایران آماده به کار است و هیچ کدام از نیروهای آن تعدیل نشده اند، آن ها منتظر ابلاغیه رسمی دولت سوئیس هستند تا خدمات دهی ویزا را شروع نمایند، هرچند اکنون این استثناء وجود دارد تا به درخواست ویزای دانشجویان و یا آن دسته از ایرانی هایی که قصد ملاقات اقوام خود را دارند، پاسخ داده گردد. اما برای رسیدگی به درخواست ویزای توریستی فعلا باید منتظر بمانید.

او با اشاره به کنترل ویروس کرونا در سوئیس و کم شدن محدودیت های قرنطینه، می افزاید: خوشبختانه این ویروس در سوئیس کنترل شده و در روزهای گذشته تعداد مبتلایان شناور بین 10 تا 30 نفر بوده است، به همین دلیل دولت سوئیس تصمیم گرفت گردشگری را در این کشور دوباره برقرار کند. شعار سوئیس در دوران کرونا این بود که امروز رویاپردازی کنید و فردا سفر بروید. حالا که کووید 19 کنترل شده سوئیس می خواهد گردشگران را بپذیرد، البته در گام نخست مرزها به روی گردشگران کشورهای حوزه شینگن باز می گردد و در ادامه و تدریجی گردشگران کشورهای دیگر اضافه می شوند. ما قوانین بهداشتی را در اماکن توریستی و قطارها رعایت می کنیم و مشتاقیم گردشگران دوباره به سوئیس برگردند.

ایسنا نوشت، سفیر سوئیس در تهران درباره زمان سفر گردشگران این کشور به ایران نیز اظهار می نماید: یکی از عوامل اثرگذار در سفر گردشگران خارجی به ایران، کرونا است، شرایط باید امن گردد تا ایران قادر به پذیرایی از گردشگران باشد. مساله دیگر برقراری پروازهای بین المللی است که الان تعداد آن ها محدود و با قمیت گزاف است. اگر شرایط عادی گردد همچنان اشتیاق زیادی بین سوئیسی ها برای سفر به ایران وجود دارد. ما هم امیدواریم با عادی شدن شرایط، ایران دوباره پذیرای گردشگران باشد.

منبع: گردشبان

به "چه موقع ویزا توریستی شینگن می گیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه موقع ویزا توریستی شینگن می گیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید