کاهش پوشش واکسیناسیون بچه ها در ایام کرونا

به گزارش وبلاگ تحصیل، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نسبت به کاهش پوشش واکسیناسیون بچه ها در کشور تحت تاثیر شرایط کرونا هشدار داد.

کاهش پوشش واکسیناسیون بچه ها در ایام کرونا

به گزارش وبلاگ تحصیل از مهر، سیما سادات لاری با اشاره به آنالیز های اجرا شده درباره پوشش واکسیناسیون کشور در دوران کرونا، گفت: میزان پوشش واکسیناسیون بچه ها در کشورمان که در شرایط عادی همیشه بالای 95 درصد بود متاسفانه متاثر از شیوع بیماری کرونا برای اولین بار طی 25 سال گذشته به کمتر از 95 درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: مطمئنا تداوم این فرایند می تواند سلامت بچه ها سرزمین مان را با خطر جدی و بازگشت مجدد بیماری هایی نظیر فلج اطفال، سرخک، دیفتیری یا سیاه سرفه را به همراه داشته باشد. واکسیناسیون سپر اصلی دفاعی برای حفط سلامت بچه ها در برابر بیماری های عفونی است و تقویت سیستم ایمنی بدن، موجب محافظت نسبی بچه ها در مقابل بیماری کرونا نیز خواهد شد.

لاری تاکید نمود: اقدام به واکسیناسیون بچه ها از جمله کارهای لازم است که علی رغم همه گیری ویروس کرونا می بایست برای انجام آن از منزل خارج شد.

وی اضافه کرد: نگرانی خانواده ها از مراجعه به مراکز بهداشتی برای دریافت خدمات واکسیناسیون به دلیل انتقال ویروس کرونا همیشه مورد توجه مسئولین بهداشتی کشور بوده است و به این منظور کلیه تمهیدات بهداشتی لازم جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری در پایگاه های سلامت کشور اجرا شده است.

لاری گفت: از مردم می خواهیم در اسرع وقت ضمن تماس با پایگاه های سلامت و خانه های بعداشت از کامل بودن واکسیناسیون فرزند خود اطمینان حاصل نمایند و در صورت تاخیر در واکسیناسیون آنها در اولین فرصت با در دست داشتن کارت واکسن فرزندان خود نسبت به حضور در پایگاه های سلامت یا خانه های بهداشت محل زندگی خود اقدام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "کاهش پوشش واکسیناسیون بچه ها در ایام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش پوشش واکسیناسیون بچه ها در ایام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید