احداث 30 مرکز بهداشتی- درمانی برکت در مناطق محروم

به گزارش وبلاگ تحصیل، به گفته معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد در سال جدید 30 مرکز بهداشتی- درمانی جدید می سازد.

احداث 30 مرکز بهداشتی- درمانی برکت در مناطق محروم

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ تحصیل، به گفته معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد در سال جدید 30 مرکز بهداشتی- درمانی جدید می سازد.

محمد مهجوری با بیان این مطلب اضافه کرد: بنیاد برکت امسال ساخت 30 مرکز بهداشتی- درمانی شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت، آزمایشگاه، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه اورژانس، مرکز بهداشت و مرکز جامع سلامت را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد.

وی گفت: بنیاد برکت در سال گذشته نیز 40 مرکز جامع سلامت و خانه بهداشت را در مناطق کمتر توسعه یافته کشور به بهره برداری رسانده است.

معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت با اشاره به برخورداری 19 استان کشور از خدمات این بنیاد در حوزه پروژه های عمرانی مرتبط با بهداشت و درمان گفت: با ساخت و تکمیل 30 مرکز بهداشتی- درمانی بنیاد برکت در سال 99، تعداد پروژه های بنیاد در این حوزه تا سرانجام امسال به 170 پروژه خواهد رسید.

مهجوری توضیح داد: بنیاد برکت قرارداد ساخت و تکمیل 210 پروژه بهداشتی- درمانی را در سراسر کشور دارد که برای عملیاتی کردن این پروژه ها 700 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی نموده است.

وی تاکید نمود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با هدف توانمندسازی مالی و اجتماعی، ارتقای شاخصه های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم تر توسعه یافته، اجرای و تکمیل پروژه های بهداشتی- درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور به وسیله بنیاد برکت دنبال می نماید.

به گفته معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت، پروژه های بهداشتی- درمانی این بنیاد در 19 استان و 94 شهرستان به بهره برداری رسیده یا در حال ساخت است.

مهجوری با اشاره به این که استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان و لرستان بیشترین سهم را از پروژه های پروژه های بهداشتی- درمانی بنیاد برکت به خود اختصاص داده اند، گفت: همچنین در حوزه امور زیربنایی، مشارکت در ساخت و تکمیل 11 بیمارستان در مناطق محروم، از برجسته ترین اقداماتی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به وسیله بنیاد برکت انجام داده، که تا به امروز 8 بیمارستان در شهرستان های درگز، مینودشت، گرمسار، میانه، بانه، فردوس، قرچک ورامین و بهار در همدان به بهره برداری رسیده و احداث بیمارستان نی ریز در استان فارس نیز امسال به سرانجام خواهد رسید.

وی اضافه کرد: علاوه بر این 11 بیمارستان، بنیاد برکت در ساخت 4 مرکز پیشرفته درمان سرطان مشارکت دارد.

معاون عمرانی و طرح های زیربنایی بنیاد برکت در سرانجام یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همچنین احداث بیمارستان عظیم، استاندارد، به روز و مجهزی را در منطقه 22 تهران با بالاترین استاندارد های جهانی در دست ساخت دارد که با ساخت این بیمارستان شاهد تحولی عظیم در بخش سلامت کشور خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "احداث 30 مرکز بهداشتی- درمانی برکت در مناطق محروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 30 مرکز بهداشتی- درمانی برکت در مناطق محروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید