استعفا شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی

به گزارش وبلاگ تحصیل، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی خاطرنشان کرد، شش تن از معاونان رئیس جمهوری این کشور استعفای خود را تقدیم نموده اند.

استعفا شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، نو یونگ-مین، رئیس دفتر کارکنان مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به همراه پنج تن دیگر از معاونان استعفای خود را به دولت ارائه کردند.

این پنج تن شامل کانگ جی-جونگ معاون امور سیاسی، یون دو-هان معاون ارتباطات مردمی، کیم جو-وون معاون امور مدنی، کیم جئو-سونگ، معاون اجتماع مدنی و کیم او-سوک، معاون مدیریت پرسنل هستند.

یکی از مقام های ارشد دولت کره جنوبی گفت: آنها متن استعفای خود را به رئیس جمهوری ارائه نموده و خواستار انتها کار خود در دولت هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درخواست استعفای این افراد به انتقادهای مردمی از شرایط سیاست های نادرست و نابسامان مسکن در کشور ربط دارد، از ارائه جزئیات امتناع کرد.

این نخستین استعفای دسته جمعی مقام های دولتی از زمان روی کار آمدن مون جائه این در مه 2017 محسوب می گردد.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی به شدت بابت مطرح شدن مساله پارتی بازی در دولت مورد انتقاد قرار گرفته است. همچنین مطرح شدن یکسری رسوایی ها از سوی قانونگذاران حزب حاکم دموکراتیک و مرگ پارک وون-سون، شهردار سئول که عضوی از این حزب بود، باعث شده تا میزان رضایتمندی از حزب حاکم و دولت مون جائه این به شدت کاهش یابد به طوریکه در نظرسنجی اخیر میزان محبوبیت رئیس جمهوری کره جنوبی به 44.5 درصد کاهش یافت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "استعفا شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفا شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید