15 علت برای سفر به آنکارا؛ مرکز زیبای ترکیه!

به گزارش وبلاگ تحصیل، دلایل سفر به آنکارا

ترکیه یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار در بین ما ایرانی هاستو سالانه میلیون ها جهانگرد به شهرهای مختلف آن سفر می نمایند. اگرچه بسیاری از افراد گمان می نمایند که مرکز ترکیه استانبول است، اما باید بدانید که آنکارا مرکز سیاسی-اداری این کشور است نه استانبول! آنکارا با جمعیت نزدیک به 5 میلیون نفر دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است و دلایل بسیار زیادی برای جذب مسافران و جهانگردان دارد. در این مطلب قصد داریم 15 علت برای سفر به آنکار را به شما معرفی کنیم که هر کدام به تنهایی کافی هستند تا شما را برای سفر کردن به این شهر زیبای ترکی ترغیب نمایند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

15 علت برای سفر به آنکارا؛ مرکز زیبای ترکیه!

1- آنکارا مرکز ترکیه است!

بله، یکی از مهم ترین دلایل سفر به آنکارا همین موضوع مرکز بودن آن است. مرکز هر کشور مهم ترین شهر آن کشور از جنبه های مختلف اداری، سیاسی، تجاری و … است و به همین علت هم منطقی است که بسیاری از افراد در سفر به یک کشور به مرکز آن کشور سفر نمایند. افراد با انگیزه ها و اهداف مختلف ممکن است به آنکارا سفر نمایند که در این مطلب به بعضی از آن ها اشاره می کنیم. ضمناً رزرو هتل آنکارا با پرداخت ریالی و آنلاین را در سایت وبلاگ تحصیل می توانید انجام دهید.

2- مراجعه به سفارتخانه ها

در شهر آنکارا سفارتخانه های متعددی وجود دارد که بسیاری از ایرانی ها برای امور مهاجرت و پذیرش تحصیلی به این سفارتخانه ها مراجعه می نمایند. بنابراین بسیاری از افراد با اهداف کاری، مهاجرتی، تحصیلی، بیزنسی و …. به آنکارا سفر می نمایند.

3- آنکارا بسیار زیباست!

آنکارا اگرچه به علت مرکز بودن بسیار شلوغ و پرازدحام است اما زیبایی های خاص خودش را دارد. در آنکارا تماشای ها و جاذبه های فراوانی وجود دارد که سفر به این شهر را به سفری خاطره انگیز تبدیل می نماید. بنابراین بازدید و مشاهده چهره زیبای شهر و تماشای هایی مثل قلعه آنکارا، سیتادل یا دژ نظامی، میدان کیزیلی و … می تواند یکی از دلایل سفر به آنکارا باشد.

4- غذا و شکم گردی

بدون شک غذا و تجربه آشپزی و غذاهای خوشمزه یک کشور و شهر می تواند بخشی هیجان انگیز از سفر باشد. آشپزی ترکیه به خاطر خوشمزگی و لذیذ بودنشان شهره عام و خاص هستند و به همین علت هم یکی از دلایل سفر به آنکارا می تواند تجربه این غذاهای بی نظیر باشد. آنکارا مرکز ترکیه است و به همین علت در سرتاسر شهر انواع و اقسام رستوران ها، کافه ها و اغذیه فروشی های سیار و …. وجود دارند که غذاهای ترکی مختلف و مختص شهرهای مختلف ترکیه را به مشتریان ارائه می نمایند.

5- دسترسی و تردد آسان در شهر

یکی از دغدغه های هر مسافر نحوه دسترسی و تردد در شهر است. خوشبختانه شهر آنکارا از این لحاظ بسیار گردشگر پسند است و تقریبا محال است که در این شهر گم بشوید. حتی اگر برای اولین بار به این شهر سفر نموده باشید و حتی اگر نقشه هم همراهتان نباشد به راحتی می توانید مسیرتان را پیدا کنید. تمام اتوبوس های شهری در نهایت به منطقه مرکزی کیزیلی می فرایند. همین موضوع یکی از دلایل سفر به آنکارا است و باعث می گردد گردشگر ها از سفر به این شهر واهمه ای نداشته باشند.

6- تحصیل و آموزش

بعضی از برترین دانشگاه های ترکیه در شهر آنکارا قرار دارند. همین موضوع باعث شده تا جمعیت جوانان این شهر بسیار زیاد باشد و بسیاری افراد برای ادامه تحصیل و آموزش در دانشگاه های این شهر به ترکیه سفر نمایند. دانشگاه فنی خاورمیانه که به برترین دانشگاه فنی کلِ ترکیه هم معروفیت دارد در آنکارا و در منطقه کانکایا قرار گرفته است. بعلاوه دانشگاه معروف حاجت تپه و دانشگاه غازی هم در شهر آنکارا قرار دارند.

7- قلعه آنکارا | Ankara Castle

یکی از برترین دلایل سفر به آنکارا تماشا از جاذبه های گردشگری مشهور این شهر است. قلعه آنکارا در قرن 7 بعد از میلاد ساخته شده و در طول تاریخ متعلق به امپراتوری رم باستان، امپراتوری بیزانس، ترک های سلجوقی و امپراتوری عثمانی بوده است. امروزه این قلعه مشهور بازتماشامایندگان زیادی را به خود جلب می نماید و با دیوارهای بلند و برج و باروهای قدیمی اش یکی از تماشای های مجذوب کننده در آنکاراست.

8- موزه تمدن های آناتولی | Museum of Anatolian Civilizations

موزه تمدن های آناتولی که در سال 1997 به عنوان موزه سال انتخاب شده یکی از برترین دلایل سفر به آنکارا است. در این موزه مجموعه ای بسیار غنی از اشیاء و آثار تاریخی و هنری مربوط به دوره نوسنگی تا دوران معاصر نگهداری می گردد. بنابراین بازدید از این موزه به برترین شکل شما را با تاریخ پر فراز و نشیب منطقه آناتولی آشنا می نماید.

9- جشنواره بین المللی فیلم آنکارا | Ankara International Film Festival

جشنواره فیلم آنکارا یکی از معتبرترین جشنواره ها در منطقه و دنیاست و حضور در آن یکی از برترین دلایل سفر به آنکارا است. این جشنواره در سال 1988 شروع به کار نموده و امروزه به جشنواره ای معتبر و در سطح دنیای تبدیل شده است. فیلمسازان و هنرمندانی از سرتاسر دنیا آثار خود را برای رقابت به جشنواره ارائه می دهند و به آنکارا سفر می نمایند.

10- جشنواره موسیقی آنکارا | Ankara Music Festival

یکی دیگر از دلایل سفر به آنکارا حضور و شرکت در یکی از مشهورترین جشنواره ها و فستیوال های موسیقی دنیاست. جشنواره موسیقی آنکارا در ماه آوریل برگزار می گردد و موسسات و آموزشگاه های موسیقی، نوازندگان، آهنگسازان و هنرمندانی از سرتاسر اروپا و دنیا برای حضور در این جشنواره به آنکارا و ترکیه سفر می نمایند.

11- حمام های رمی | Roman Bath

ترکیه و شهرهای مختلف آن مثل آنکارا تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته اند و در دوران باستان تحت سلطه امپراتوری رم باستان بوده اند. حمام های رمی در قرن سوم به وسیله امپراتورم رم باستان ساخته شده اند و امروزه جزء جاذبه ها و دلایل سفر به آنکارا هستند. این حمام ها به سبک سنتی ساخته شده اند و از سه بخش تشکیل شده اند: حمام داغ، حمام گرم و حمام سرد.

12- موزه فضای باز آلتینکوی | Altinkoy Open Air Museum

اگر دوست دارید با سبک زندگی سنتی مردم ترکیه در صدها سال پیش آشنا شوید توصیه می کنیم بازدید از موزه فضای باز آلتینکوی را از دست ندهید. در این موزه در هر قسمت خانه هایی به سبک دوره های تاریخی مختلف ساخته شده و با قرار دادن اشیاء و ابزارآلات زندگی و ظرف و ظروف مختلف سعی شده تا شیوه زندگی مردمان ترک را در معرض نمایش قرار بدهد. اگر به فرهنگ و سبک زندگی سنتی مردم علاقه مندید بازدید از موزه فضای باز آلتینکو می تواند یکی از مجذوب کننده ترین دلایل سفر به آنکارا باشد.

13- آکواریوم آکوا وگا | Aqua Vega Aquarium

آکواریوم آکوا وگا داخل یکی از بزرگ ترین مراکز خرید آنکارا قرار گرفته و برای یک سرگرمی خانوادگی بسیار ایده آل هستند. یکی از هیجان انگیزترین بخش های این آکواریوم تونلی 100 متری است که با آب و موجودات دریایی احاطه شده و تجربه ای بی نظیر در اختیار بازتماشامایندگان قرار می دهد.

14- مقبره آتاتورک یا آنیت کابیر | Anitkabir

آنیت کابیر یا مقبره آتاتورک محل دفن و آرامگاه ابدی آتاتورک، اولین رئیس جمهور ترکیه است. طراحی و معماری این بنای یادبود را دو معمار به نام امین اونات و احمد آردا انجام داده اند و امروزه بازتماشامایندگان زیادی برای ادای احترام و بازدید از مقبره یکی از مهم ترین شخصیت های ترکیه در صد سال اخیر به این مکان می آیند.

15- پارک گنچلیک | Gençlik Park

مسافرانی که با قطار به آنکارا سفر می نمایند در مسیرشان حتما با چرخ و فلک بزرگ آنکارا در پارک گنچلیک روبرو می شوند. گنچلیک نام بزرگ ترین پارک عمومی شهر است که محل تجمع و سرگرمی اهالی شهر و همین طور گردشگر ها به شمار میرود.

منبع: theculturetrip.com

این مطالب را نیز بخوانید:

برترین هتل های 5 ستاره آنکارا

راهنمای خرید در آنکارا

برترین هتل های 5 ستاره آنکارا

منبع: الی گشت

به "15 علت برای سفر به آنکارا؛ مرکز زیبای ترکیه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 علت برای سفر به آنکارا؛ مرکز زیبای ترکیه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید