اعلام تاریخ فراوری واکسن کرونای ساخت موسسه وکتور روسیه

به گزارش وبلاگ تحصیل، مدیر موسسه تحقیقات علمی وکتور روسیه گفت که این مرکز میخواهد فراوری واکسن علیه ویروس کرونا را از ماه نوامبر (آبان-آذر ماه) شروع کند و این واکسن ابتدا برای گروه پر خطر و سپس عموم مردم استفاده خواهد شد.

اعلام تاریخ فراوری واکسن کرونای ساخت موسسه وکتور روسیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تحصیل به نقل از خبرگزاری تاس، رینات مقصودوف مدیر کل موسسه تحقیقات علمی وکتور روسیه شب گذشته در مصاحبه ای با شبکه اول تلویزیون این کشور اعلام نمود که این مرکز تحقیقاتی میخواهد فراوری واکسن ساخت خود علیه عفونت ویروس کرونا را از ماه نوامبر (11 آبان الی 11 آذر ماه) شروع کند.

وی گفت: ما امیدوار هستیم که در ماه نوامبر امسال دیگر بتوانیم فراوری واکسن کرونا را شروع کنیم. بدین ترتیب، با نزدیک شدن به انتها سال و شروع سال آینده (میلادی) می توان از وارد شدن به مرحله واکسیناسیون حداقل افراد گروه در معرض خطر و سپس انتقال به مرحله بعدی، یعنی واکسیناسیون گسترده در کشور، صحبت کرد.

هفته گذشته، تاتیانا گالیکووا معاون نخست وزیر روسیه در نشست مسئولین با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین درباره شرایط بهداشتی و اپیدمیک در این کشور، گفته بود که ثبت دولتی واکسن تهیه شده توسط موسسه وکتور علیه ویروس کرونا برای ماه سپتامبر (شهریور-مهر) پیش بینی شده و نخستین فراوری صنعتی آن در ماه اکتبر خواهد بود.

پیش از این، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه با اشاره به اینکه مرحله آزمایشات بالینی واکسن کرونا که در مرکز تحقیقات ملی گامالی (زیر نظر وزارت دفاع) فراوری شده، به اتمام رسیده و اکنون اسناد لازم برای تشریفات مربوط به ثبت آن در حال آماده سازی است، اعلام نمود که شروع واکسیناسیون گسترده علیه عفونت ویروس کرونا در این کشور برای ماه اکتبر (10 مهر الی 10 آبان ماه) در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، واکسیناسیون ابتدا برای افرادی که بیشتر از سایرین در معرض خطر قرار دارند: کارمندان مراکز درمانی-پزشکی و معلمان، انجام خواهد شد. موراشکو یادآور شد که واکسیناسیون علیه ویروس کرونا برای شهروندان روسیه رایگان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعلام تاریخ فراوری واکسن کرونای ساخت موسسه وکتور روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تاریخ فراوری واکسن کرونای ساخت موسسه وکتور روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید