بلیت مترو گران می گردد؟

به گزارش وبلاگ تحصیل، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اظهارات اخیر معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو به 5 هزار تومان گفت منظور ایشان این نبود که بلیت مترو گران گردد و ضروری است که هم دولت و هم شهرداری در پرداخت سهم خود اقدام نمایند.

بلیت مترو گران می گردد؟

محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع وبلاگ تحصیل گفت: شهردار تهران و معاونین ایشان با اعضای شورای شهر به صورت مجازی جلسه هم اندیشی داشتند و معاونین طرح های اولویت محور و تحقق پذیر را گزارش دادند و مقرر شد این جلسات درمورد طرح ها و پروژه ها ادامه یابد و نظرات اعضا و معاونین شهردار و شهردار با همدیگر برای مراحل پایانی سال آخر شورا هماهنگ گردد.

او در ادامه با اشاره به جلسه امروز شورای شهر گفت: صحن علنی امروز نیز به صورت ترکیبی برگزار و 13 نفر از اعضا در صحن حضور داشتند و 5 نفر به صورت مجازی به ما پیوستند و بحث ها و دستور جلسه را آنالیز کردیم.

رئیس شورای شهر تهران درباره علت خارج شدن یک دستور کار از دستور جلسه امروز گفت: آقای نظری پیشنهاد دهنده این دستور بودند و می خواستند، خودشان در صحن حضور داشته باشند؛ اما مشکوک به کرونا هستند و به صورت مجازی در صحن حضور داشتند و به درخواست خودشان این دستور عقب افتاد تا در صحن حضور یابند.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره عدم آزادسازی کامل اوراق مشارکت حمل ونقل عمومی سال 98 و درخواست بانک از شهرداری برای ارائه تضامین مربوط به سهم دولت از این اوراق گفت: در همان زمانی که اوراق مشارکت در مجلس به تصویب می رسد معین می گردد چه کسی باید بازپرداخت را تضمین کند. در خصوص اوراق مشارکت مربوط به شهرداری ها، 50 درصد از آن توسط دولت و 50 درصد توسط شهرداری تضمین بازپرداخت می گردد و به نظر می رسد بانک مرکزی و سیستم بانکی بند اضافی برای شهرداری ها ایجاد کردند مبنی بر اینکه ضمن اینکه دولت تضمین می دهد، شهرداری ها هم باید تضمین نمایند و این یک بروکراسی بیش از اندازه است که باید تصحیح گردد.

وی ادامه داد: چرا وقتی دولت وام می دهد و اعتبار آن را تضمین می نماید باید چنین اتفاقی رخ دهد، مگر اعتبار دولت آنقدر کم شده است که بانک ها از خود شهرداری هم تضمین می خواهند؟

هاشمی با اشاره به رایزنی با وزیر کار و رئیس بانک مرکزی گفت: با آقای شریعتمداری در این باره صحبت کردم و برای آقای همتی هم پیام فرستادم که این موضوع صحیح نیست. وقتی ماده 62 برای این اوراق آمده است بانک ها به هیچ وجه نباید تضمینی را از شهرداری بگیرند و در گذشته نیز همین گونه بود. شهرداری باید از این موضوع به کمیسیون اصل 90 شکایت کند تا موضوع زودتر آنالیز گردد تا اگر بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی در این زمینه وجود دارد باطل گردد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات معاون حمل ونقل و ترافیک مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو به 5 هزار تومان گفت: ایشان شرح دادند که با توجه به افزایش قیمت ها و کم شدن تعداد مسافر قیمت تمام شده بلیت افزایش پیدا نموده است. الان در فصل بودجه هستیم و باید یارانه دولت در این بخش دیده گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بلیت مترو گران می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت مترو گران می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید