حیات دوباره اجراهای زنده موسیقی از آذرماه

به گزارش وبلاگ تحصیل، کنسرت های زنده موسیقی از اسفندماه 98 همزمان با شیوع ویروس کرونا ناچار به توقف فعالیت شدند؛ اجراهای زنده علاوه بر اینکه منبع عایدی تعداد زیادی از هنرمندان و دست اندرکاران برگزاری کنسرت ها و خانواده های شان بود، نشاط را به جامعه تزریق می کرد.

حیات دوباره اجراهای زنده موسیقی از آذرماه

در این میان البته تعدادی از موسیقیدانان و خوانندگان به اجراهای آنلاین روی آوردند که این اتفاق مثبت در نوع خود، نویدی برای ورود متفاوت اجراهای زنده موسیقی به دنیای مجازی بود. حال پس از ماه ها دوری و دلتنگی اهالی بزرگ موسیقی و هواداران شان، و با توجه به واکسیناسیون بخش بزرگی از جمعیت کشور، اخبار خوشی از شروع دوباره کنسرت ها به گوش رسید.

کوشش برای روشن نگه داشتن چراغ کنسرت ها

در این زمینه محمود شالویی، سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نموده بود که چراغ کنسرت ها به زودی روشن می گردد و گروه ها، تهیه نمایندگان و کنسرت گذارها می توانند درخواست های خود را به دفتر موسیقی وزارت فرهنگ ارسال نمایند.

شالویی در حالی این مباحث را مطرح نمود که سه شنبه 11 آبان ماه جلسه هم اندیشی به منظور از سرگیری اجراهای صحنه ای موسیقی با حضور شرکت های برگزارنماینده و نماینده سالن های برگزاری اجراها به ریاست محمد اله کمک فومنی، سرپرست دفتر موسیقی برگزار گردید.

در این جلسه که نوید دهنده اخبار خوشی برای جامعه موسیقی کشور بود، سرپرست دفتر موسیقی به کوشش های معاونت هنری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه اخیر برای شروع اجرای های موسیقی، رونق اقتصاد هنر و پیگیری های وزارت ارشاد از ستاد ملی کرونا اشاره نمود.

شرط برگزاری کنسرت ها

توسعه واکسیناسیون عمومی، تغییر رنگ کرونایی در عموم استان ها از قرمز به نارنجی، زرد و آبی، بهره مندی از ظرفیت 50 درصدی سالن ها در کنار رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، شروع سایر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی هنری مانند سینماها، تئاتر، رستوران ها، همایش ها و نمایشگاه ها از موارد دیگری بود که در این جلسه مورد گفت و گو نهاده شد.

در همین زمینه محمدحسین توتونچیان، مدیر یکی از سایت های فروش بلیت کنسرت در گفت و گویی با وبلاگ تحصیل گفت که بهای بلیت های اجراهای زنده موسیقی در تهران زیر 400 هزار تومان و کمتر از قیمت بلیت های کنسرت های کیش در نظر گرفته می گردد.

وی بعلاوه به این نکته اشاره نموده بود که سالن های برگزار نماینده کنسرت موظف شدند شیوه نامه های بهداشتی مانند قرار دادن دستگاه های مجهز به تهویه و ضد عفونی نماینده، اجباری کردن استفاده از ماسک حین ورود و خروج افراد به سالن ها و سرعت بخشیدن به ورود و خروج افراد و حفظ فاصله را رعایت نمایند.

پیگیری های خبرنگار فرهنگی وبلاگ تحصیل از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حاکی از آن است که هنوز درخواستی برای برگزاری کنسرت ها به این دفتر ارسال نشده و پیرو آن، مجوزی هم تا به امروز صادر نشده است؛ با این حال حیات اجراهای زنده موسیقی بعد از دو سال از آذرماه از سر گرفته می گردد و خانواده موسیقی و علاقه مندان بار دیگر کنار هم قرار می گیرند.

به گزارش وبلاگ تحصیل، در دورانی که شیوع کرونا باعث تعطیلی کنسرت های موسیقی در کشور شد، تعداد زیادی از خوانندگان پاپ کشورمان برای زنده نگه داشتن اجراهای خود پا به کشورهای دیگر گذاشتند و برای ایرانیان خارج از کشور کنسرت برگزار می کردند، این امیدواری وجود دارد که با ادامه فرایند واکسیناسیون در کشور، جانی تازه به کنسرت ها بخشیده گردد و بار دیگر شاهد اجراهای پر شور صحنه ای خوانندگان باشیم.

منبع: ایرنا زندگی

به "حیات دوباره اجراهای زنده موسیقی از آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیات دوباره اجراهای زنده موسیقی از آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید