تنها زمانی که ورزش کردن ضرر دارد

به گزارش وبلاگ تحصیل، هنگام ورزش، غدد فوق کلیوی نوراپی نفرین و اپی نفرین ترشح می نماید که سبب بالا بردن ضربان قلب و فشار خون می گردد.

تنها زمانی که ورزش کردن ضرر دارد

به گزارش ، همه می دانند ورزش فواید زیادی برای سلامت دارد، مانند کاهش حملات قلبی و کاهش بیماری های مزمن. همچنین در مقالات زیادی تعیین شد که ورزش می تواند استرس و عصبانیت شما را کاهش دهد، اما سوال ایجاد شده این است که در زمان عصبانیت باید ورزش کرد یا خیر؟

تمام افراد عصبانیت شدید را تجربه نموده اند. در این حالت قلب جوری به قفسه سینه می کوبد که کاملا تپش قلب را حس می کنید.

عصب سمپاتیک ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش می دهد. رگ های خونی را منقبض و منبسط می نماید تا خون و اکسیژن بیشتری به اندام هایی برساند که به آن ها احتیاج دارد. هنگام ورزش، غدد فوق کلیوی نوراپی نفرین و اپی نفرین ترشح می نماید که سبب بالا بردن ضربان قلب و فشار خون می گردد.

ورزش منظم، خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. برای بیشتر افراد، ورزش خاصیت آرامش بخش دارد. مثلا مطالعات زیادی نشان داده اند که ورزش کردن، انرژی منفی را آزاد می نماید و به رها شدن از احساس خستگی و فرسودگی ذهنی یاری می نماید. حرکت دادن بدن، نوعی رهایی هیجانی و راهی برای مبارزه با استرس است.

همچنین ورزش هوازی، ترشح اندورفین ازمغز و سیستم عصبی را افزایش می دهد. این مواد شیمیایی دارای خاصیت ضد درد است و حسی از تندرستی و حال خوب را ایجاد می نماید و این همان حس سرخوشی است که ورزشکاران به آن می رسند و عادت می نمایند.

اما زمانی که احساس خشم و عصبانیت دارید، زمان مناسبی برای آغاز یک جلسه تمرین با فشار زیاد نیست. در عوض بهترین کار این است که چند حرکت کششی معمولی، یوگا یا چند تمرین کم شدت مانند پیاده روی انجام دهید تا آرام شوید. سعی کنید از خوردن مواد قندی خودداری کنید.

همچنین نشان داده شده است که اسید های چرب امگا 3 باعث کاهش علایم استرس می گردد، پس یک لیوان آب به همراه تخم شربتی میل کنید. در ضمنً یادتان باشد که مصرف کافئین پیش از تمرین می تواند خطر حمله قلبی را افزایش بدهد.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تنها زمانی که ورزش کردن ضرر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها زمانی که ورزش کردن ضرر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید