حمله افراد مسلح به مسجدی در نیجریه، 5 نفر کشته و 40 تَن ربوده شدند

به گزارش وبلاگ تحصیل به نقل از رادیو تلویزیون ترکیه (تی آرتی)، در حمله گروهی از افراد مسلح به مسجدی در ایالت زامفارا (Zamfara) واقع در نیجریه، 5 نفر از مردم کشته شدند.

حمله افراد مسلح به مسجدی در نیجریه، 5 نفر کشته و 40 تَن ربوده شدند

بر اساس اعلام این رسانه، افراد مسلح موتور سوار در این حمله همچنین 40 نفر از مردم را نیز به گروگان گرفته و با خود به مکان نامعلومی انتقال دادند.

گزارش رسانه های محلی در این خصوص حاکیست، نیروهای امنیتی نیجریه پس از اطلاع از این حادثه به منطقه مورد نظر رفته و تحقیقات در خصوص آن را آغاز کرده اند.

با اینکه تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است؛ اما حملاتی از این دست به گروهک تروریستی- تکفیری بوکوحرام نسبت داده می شود.

گفتنی است بوکو حرام در سال 2000 اعلام موجودیت کرده و از سال 2009 تا به امروز با انجام اقدامات خشونت آمیز بیش از 20 هزار نفر را کشته است.

این گروهک تروریستی از سال 2015 در کشورهای کامرون، بنین، چاد، نیجر و نیجریه اعمال تروریستی انجام می دهد. بر اثر حملات این گروه به منطقه دریاچه چاد حداقل 2 هزار نفر کشته شده اند.

این در حالیست که محمدو بوهاری رئیس جمهوری نیجریه که جنایت فجیع قتل عام شیعیان در زاریا را در کارنامه تاریک دوران تصدی خود دارد؛ تا کنون نتوانسته است هیچ اقدام مثبتی را برای جلوگیری از ادامه جریان های مشابه در سراسر کشورش به انجام برساند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله افراد مسلح به مسجدی در نیجریه، 5 نفر کشته و 40 تَن ربوده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله افراد مسلح به مسجدی در نیجریه، 5 نفر کشته و 40 تَن ربوده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید