خبرنگاران پرداخت2 هزار و 699میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به تولیدکنندگان تهران

به گزارش وبلاگ تحصیل، تهران- خبرنگاران- مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: از تیرماه امسال تا امروز به 25 هزار و 728 فعال واحد صنعتی در استان که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار ضرر و زیان شده اند2 هزار و 699میلیارد تومان وام پرداخت شده است.

خبرنگاران پرداخت2 هزار و 699میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به تولیدکنندگان تهران

سعید دهقان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ تحصیل گفت: 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از بنگاه های اقتصادی و کسب و کارهای متاثر از کرونا در کشور در نظر گرفته شده که سهم استان تهران از این میزان 10 هزار میلیارد و 640 میلیون تومان است.

وی گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا فعالیت بسیاری از صنوف و کسب و کارها به ویژه مشاغل خدماتی مختل و دچار مشکل شد و بر این اساس دولت با هدف حفظ اشتغال موجود در بنگاه ها و حمایت از کارگران، پرداخت تسهیلات حمایتی با نرخ سود ترجیحی12 درصد و باز پرداخت 24ماهه را مصوب کرد تا در اختیار فعالان بنگاه های خدماتی و تولیدی آسیب دیده از کرونا قرار گیرد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: تسهیلات حمایتی به شاغلان کسب و کارها و فعالان اقتصادی در 14 رسته و 550 حرفه که به شدت از کرونا آسیب دیده اند و در ستاد ملی مقابله با کرونا تایید شده، پرداخت می شود.

دهقان بیان نمود: از 27 خرداد تا پایان آبانماه امسال 48 هزار و 60 فعال واحدهای کسب و کار متاثر از کرونا برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.

وی اضافه کرد: فرایند پرداخت تسهیلات پس از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا، ارسال درخواست به دستگاه اجرایی دارای مجوز اقدام و تایید درخواست توسط دستگاه بخشی به بانک عامل انتخابی متقاضی صورت می گیرد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران شرح داد: همچنان برخی از پرونده های ارائه شده متقاضیان به بانک ها در دست بررسی و نوبت پرداخت است.

دهقان با بیان اینکه پرونده برخی از متقاضیان تسهیلات به دلیل ناقص بودن مدارک مورد نیاز به اداره کار استان عودت داده شده، شرح داد: این افراد باز هم می توانند پس از تکمیل پرونده خود وام دریافت کنند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران بیان نمود: مشاغل حوزه گردشگری، ورزش وجوانان و فرهنگ وارشاد اسلامی کماکان می توانند در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

وی شرح داد: بانک ها تا پایان اسفند ماه موظفند نسبت به پرونده های ارسال شده رسیدگی و به متقاضیان تسهیلات پرداخت کنند.

دهقان اضافه کرد: به ازای هر کارگر 16میلیون تومان در مشاغل کاملا تعطیل شده و12میلیون تومان به ازای هر کارگر در واحدهای کمتر آسیب دیده از کرونا تسهیلات پرداخت می شود.

وی یکی از مزیت های این تسهیلات را حفظ اشتغال 89 هزار و 613نفر در استان تهران بیان کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پرداخت2 هزار و 699میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به تولیدکنندگان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرداخت2 هزار و 699میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به تولیدکنندگان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید