خواص و عوارض دنبه گوسفندی در طب سنتی

به گزارش وبلاگ تحصیل، از نظر بزرگان طب سنتی روغن دنبه یا عصاره آن برای درمان خشکی واژن به صورت موضعی دور دهانه رحم مالیده گردد، چون دارای مقادیر بالایی از مواد مغذی و ویتامین است بسیار مفید است و باعث برطرف خشکی دهانه رحم یا واژن می گردد.

خواص و عوارض دنبه گوسفندی در طب سنتی

دمبه یا دنبه قسمت انتهایی بدن گوسفند است که آویزان است و دارای خواص زیادی است و دنبه را هم کباب می نمایند و هم روغن می گیرند.

از نظر بزرگان طب سنتی روغن دنبه یا عصاره آن برای درمان خشکی واژن به صورت موضعی دور دهانه رحم مالیده گردد، چون دارای مقادیر بالایی از مواد مغذی و ویتامین است بسیار مفید است و باعث برطرف خشکی دهانه رحم یا واژن می گردد.

دیگر خواص دنبه گوسفندی در طب سنتی شامل موارد زیر می باشد:

کلسترول بد خون را پایین می آورد و شما را از چاقی دور میکند.

باعث شفافیت پوست شما می گردد.

تیرگی های موجود روی بدن شما را از بین می برد.

درمان افسردگی و به آرامش مغز یاری می نماید.

هضم شوندگی بهتر نسبت به روغن های دیگر.

با تقویت بدن باعث جلوگیری ورود میکروب ها به بدن می گردد.

برای پاکسازی روده ها و سم زدایی بدن بسیار مفید است.

اگر بعد از گرفتن روغن تفاله های موجود آن سیاه و سوخته شده باشند قابل مصرف نیستند؛ چون باعث فراوری شدن خلط بد در بدن و عوارض بدی می شوند.

برای بیماران قلبی استفاده از این روغن ممنوع است، چون دارای اسید های چرب اشباع شده است و سلامت قلب را به خطر می اندازد و دیواره رگ های را سفت می نماید تا خون رسانی کمتر گردد. اگر افراد دارای بیماران معده هستند نباید از این روغن یا کباب دنبه استفاده نمایند؛ چون عوارض بدی روی آن ها چه از نظر روحی چه از نظر بدنی بر روی معده می گذارد.

مصرف روغن دنبه برای افرادی که دچار چاقی و کم تحرکی هستند بسیار مضر است و اکیدا ممنوع می باشد، چون سلامت آن ها را به خطر می اندازد. مصرف این روغن هم برای سالمندان مضر است و اصلا پیشنهاد نمی گردد. چرا که قلب و کبد آن ها را به خطر می اندازد.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید

به "خواص و عوارض دنبه گوسفندی در طب سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص و عوارض دنبه گوسفندی در طب سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید