درمان سرطان سینه با مصرف هل

به گزارش وبلاگ تحصیل، هل می تواند برای درمان سرطان پستان سه گانه منفی مفید باشد.

درمان سرطان سینه با مصرف هل

بر اساس یک مطالعه نو، یک ترکیب طبیعی موجود در ادویه هل می تواند پتانسیل درمانی برای سرطان پستان سه گانه منفی داشته باشد. این یافته ها بعلاوه نشان می دهد که این ترکیب ژنی را هدف قرار می دهد که به سلول های سرطانی یاری می نماید تا از سیستم ایمنی فرار نمایند.

حدود 10 تا 15 درصد از سرطان های پستان سه گانه منفی هستند، به این معنی که گیرنده های استروژن یا پروژسترون نداشته و مقادیر اضافی پروتئینی به نام HER2 فراوری نمی نمایند.

درمان این تومور ها سخت است، زیرا به درمان های مبتنی بر هورمون که برای انواع دیگر سرطان پستان استفاده می گردد پاسخ نمی دهند. این نوع سرطان بعلاوه تهاجمی تر بوده و مقدار مرگ و میر بالاتری نسبت به سایر سرطان های پستان دارند.

دکتر پاتریشیا مندونکا (Patricia Mendonca) استادیار و تحلیلگر پژوهشی در دانشگاه فلوریدا می گوید: ایجاد یک درمان هدفمند برای سرطان پستان سه گانه منفی که در عین حال ایمن و مؤثر باشد، چالش برانگیز بوده است. به همین علت، احتیاج اساسی به آنالیز گیاهان دارویی به عنوان روشی نو برای مبارزه با این سرطان وجود دارد.

مندونکا گفت: این واقعیت که هل برای قرن ها به عنوان ادویه و اخیراً به عنوان یک مکمل استفاده می گردد، نشان می دهد که مصرف آن بی خطر بوده و ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد. او اضافه نمود: تحقیقات ما نشان می دهد که هل پتانسیل بهبود درمان سرطان را بدون عوارض جانبی به میزان سایر عوامل شیمی درمانی دارد.

در مطالعه نو، محققان آنالیز کردند که چگونه ادویه هل بر بیان ژن لیگاند مرگ سلولی برنامه ریزی شده 1 (PD-L1) که در سلول های تومور یافت می گردد، تأثیر می گذارد. PD-L1 در طول پیشرفت سرطان پستان بیش از حد بیان می گردد و نقش مهمی در یاری به سلول های سرطانی برای فرار از سیستم ایمنی بدن دارد.

در این پژوهش، محققان از دو رده سلولی سه گانه منفی سرطان پستان استفاده کردند. یکی از زنان شرکت نماینده با اصل و نسب آمریکایی آفریقایی تبار و دیگری از زنان اروپایی (قفقازی) بود.

محققان دریافتند: درمان با هل باعث کاهش وابستگی دارویی در هر دو رده سلولی می گردد. بعلاوه استفاده از هل بیان PD-L1 را در رده سلولی زن قفقازی کاهش داد، اما در رده سلولی زن آمریکایی آفریقایی تبار تغییری ایجاد نکرد که نشان می دهد سلول های نژاد های مختلف ممکن است به علت تغییرات ژنتیکی در بین نژادها، واکنش های متفاوتی به دانه هل نشان دهند.

محققان قصد دارند مطالعات بیشتری را در سلول ها و حیوانات انجام دهند تا کارایی این ترکیب را قبل از انجام روی افراد تایید نمایند. پژوهشگران بعلاوه می خواهند مکانیسم های دیگری را که ممکن است در خواص ضد سرطانی هل دخیل باشد را کشف نمایند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید

به "درمان سرطان سینه با مصرف هل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان سرطان سینه با مصرف هل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید