پیشگیری از دیابت نوع دوم با دارچین

به گزارش وبلاگ تحصیل، دارچین که از پوست درختان به دست می آید به افرادی که در مرحله پیش -دیابتی هستند، کمک می کند تا کنترل قند خونشان بهبود پیدا کند و فرایند پیشرفت بیماری و تبدیل شدن به دیابت پیشرفته را کند می کند.

پیشگیری از دیابت نوع دوم با دارچین

نتایج یک پژوهش نشان می دهد، خوردن مقادیر زیادی از دارچین می تواند به افراد با قند خون بالا در پیشگیری از ابتلا به دیابت کمک کند.

این ادویه معطر که از پوست درختان به دست می آید به افرادی که در مرحله پیش -دیابتی هستند، کمک می کند تا کنترل قند خونشان بهبود پیدا کند و فرایند پیشرفت بیماری و تبدیل شدن به دیابت پیشرفته را کند می کند.

در آزمایش هایی که در آمریکا انجام شد محققان نشان دادند مکمل های دارچین به همراه غذا می تواند سرعتِ پیشرفتِ نشانه های هشداردهنده دیابت را بعد از 3 ماه کند کند.

پیش -دیابت زمانی است که سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی است و اغلب می تواند باعث دیابت نوع دوم شود.

شناسایی استراتژی هایی که از پیشرفت پیش-دیابت به دیابت نوع دوم پیشگیری کند برای بخش بزرگی از جمعیت جهان ضرورت دارد و این ادویه ارزان می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

گیلیو آر. رومِئو، پزشک در مرکز دیابت جاسلین در بوستون، که نویسنده این پژوهش است، می گوید: مطالعه 12-هفته ای ما اثرات مفیدِ افزودن دارچین به رژیم غذایی برای ثابت نگه داشتنِ سطح قند خون در شرکت کنندگانی که دیابت داشتند را نشان داد.

نتایج پژوهش های ما نشان می دهد که مطالعات طولانی تر و بزرگتری برای فهم نقش دارچین در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم باید انجام شود.

این مطالعه با مشارکت افرادی انجام شد که در مرحله پیش-دیابت بودند و قند خونشان بالاتر از حد طبیعی بود. قند خون افراد در مرحله پیش-دیابت آنقدر بالا نیست که بتوان آن را دیابت نوع دوم نامید.

اما بچه ها و بزرگسالانی که در مرحله پیش-دیابت هستند اگر تغییراتی در سبک زندگی شان ایجاد نکنند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به دیابت نوع دوم هستند.

آزمایش های بالینی تصادفی اثرات مکمل های دارچین را روی 51 نفر که در مرحله پیش -دیابت بودند بررسی کرد.

مشارکت کنندگان در این مطالعه از مرکز دانشگاه پزشکی سئول در کره جنوبی استخدام شده بودند و این مطالعه مابین سال های 2017 تا 2018 انجام شد.

مشارکت کنندگان مابین سنین 20 تا 70 سال بودند و یکی از این سه مشکل را داشتند: اختلال در میزان گلوکز ناشتا، اختلال در طیف گلوکز و سطح هموگلوبینِ HbA1c که بین 5.7 تا 6.4 بود. سطح هموگلوبین HbA1c سطح قند خون را طی دو تا سه ماه آخر اندازه گیری می کند.

به دو گروه از مشارکت کنندگان آزمایش و کنترل یک کپسول 500 میلی گرمیِ دارچین یا قرص بی اثر به مدت 12 هفته داده شد و آن ها باید 3 بار در روز کپسول ها را مصرف می کردند.

کپسول بی اثر درواقع 91.5 درصد سلولوز، 8.4 درصد رنگ غذای کاراملی و 0.1 درصد اسانس دارچین بود.

محققان دریافتند که مکمل دارچین سطح گلوکز ناشتای غیرطبیعی را کاهش داد و پاسخ بدن به خوردن غذا های حاوی کربوهیدرات را که نشانه پیش -دیابت است، بهبود بخشید.

دارچین به خوبی در بدن افراد تحمل شده بود و هیچ عارضه خاص یا عوارض ناخواسته منفی را در طی 12 هفته نشان نداد.

دسترسی بالا و وفور این ادویه رایج می تواند درمانی مؤثر و ارزان برای پیشگیری از دیابت نوع دوم باشد و در افرادی که گرفتار دیابت نوع دوم هستند از پیشرفت بیماری پیشگیری می کند.

درکتر رومئو می گوید: شناسایی رویکردی ایمن، بادوام و مقرون به صرفه برای کند کردن پیشرفت شرایط پیش -دیابت و تبدیل شدنِ آن به دیابت نوع دوم بسیار ضروری است و یکی از اهدافی است که تا کنون میسر نشده است.

بیش از 460 میلیون بزرگسال در سراسر جهان دیابت دارند که هفتمین علتِ معلولیت در جهان است. این بیماری فقط در آمریکا سالی 320 میلیارد دلار هزینه دارد.

منبع: The Daily Mail

ترجمه: سایت وبلاگ تحصیل

منبع: فرادید

به "پیشگیری از دیابت نوع دوم با دارچین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از دیابت نوع دوم با دارچین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید