سمنان می تواند به یکی از مقاصد گردشگری بین المللی تبدیل گردد

به گزارش وبلاگ تحصیل، موقعیت جغرافیایی، طبیعت دست نخورده، محیط روستایی، منظره ها و ظرفیت های متفاوت، آب گرم و گونه های متنوع گیاهی و جانوری از جمله مزیت های استان سمنان برای جذب گردشگران خارجی است.

سمنان می تواند به یکی از مقاصد گردشگری بین المللی تبدیل گردد

مشاور امور گردشگری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) اضهار داشت که استان سمنان قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگران بین المللی را دارد.

فلورین سنگسمید در نشست تخصصی توسعه گردشگری سمنان گفت:

استان سمنان با جاذبه های متنوع طبیعی، تنوع اقلیمی، پارک های ملی و زیست کره ، قابلیت تبدیل به مقصد گردشگران بین المللی را دارد. علاوه بر موقعیت های گردشگری طبیعی باید موقعیت های گردشگری مذهبی را نیز مد نظر قرار داد و به زائران عبوری از استان سمنان نیز توجه کرد.

سنگسمید، عوامل محدود کننده گردشگری استان سمنان را کمبود واحدهای اقامتی با کیفیت در شهرها و روستاها، کمبود تجربه گردشگری یکپارچه در مقصد، کمبود نیروی کار تحصیل نموده در زمینه گردشگری و نبود سرمایه گذاران خصوصی مطرح نمود.

وی در ادامه گفت:

باید فعالیت های مشترک بخش خصوصی و دولتی برای توسعه بازاریابی و تبدیل شدن استان سمنان به مقصد گردشگری افزایش یابد زیرا گردشگری برای توسعه استان لازم است و زنجیره گردشگری می تواند تمام بخش های مالی را تحت تاثیر قرار دهد.

سنگسمید اضافه کرد که فاصله کوتاه کویر استان سمنان با کوهستان های استان، می تواند زمینه ساز معرفی استان به عنوان یک قطب گردشگری گردد. باید توجه ویژه ای به موقعیت های ناب و تازه استان داشت، تا بتوان این استان را در جهان به عنوان یک قطب گردشگری معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد از گردشگران بین المللی تا سال 2030 به سوی قاره آسیا و اقیانوسیه سفر خواهند کرد، اضافه کرد:

ورودی گردشگران بین المللی در جهان از سال 2010 تا سال 2030 سالانه 3.3 درصد افزایش خواهد داشت. در سال 2014 ورودی گردشگران در جهان 4.3 درصد رشد داشته است که در این زمان، آسیا، اقیانوسیه و خاورمیانه پنج درصد رشد داشته اند.

در این نشست، مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، فعالان گردشگری، هنرمندان صنایع دستی و جمعی از مدیران و کارشناسان استان سمنان حضور داشتند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "سمنان می تواند به یکی از مقاصد گردشگری بین المللی تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمنان می تواند به یکی از مقاصد گردشگری بین المللی تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید