پرواز هواپیماهای فوق سبک بر فراز جنگل های هیرکانی

به گزارش وبلاگ تحصیل، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای انجام عملیات تصویربرداری هوایی و آشکارسازی تغییرات پوشش درختی در حوزه های جنگلی شمال از خدمات و توانمندی شرکت های دانش بنیان استفاده می نماید.

پرواز هواپیماهای فوق سبک بر فراز جنگل های هیرکانی

به گزارش وبلاگ تحصیل روز دوشنبه (23 فروردین ماه) چند دستگاه هواپیمای فوق سبک با پرواز بر فراز جنگل های هیرکانی، اثرات تغییرات اقلیمی در بروز آفات و بیماری ها، تغییرات کاربری اراضی، تخریب و قاچاق چوب از بعضی مناطق جنگلی را با استفاده از نوآوری ها و فناوری های به روز در بخش صنعت هوایی رصد و پایش و همزمان تصویر آن را به سامانه اعلام می نماید.

در فاز اول این برنامه سطحی محدود از جنگل های هیرکانی تحت پوشش انجام این فعالیت قرار می گیرد و در فاز بعدی، خدمات تصویربرداری و نظارت هوایی در گستره وسیعی از جنگل های هیرکانی خواهد بود.

استفاده از هواپیماهای فوق سبک در تصویربرداری هوایی، دانشی نوپا در این بخش است و در معدود کشورهای جهان و آن هم در سطح محدود، انجام می گیرد. اجرای این پروژه با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان مورد وثوق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری انجام می گردد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، استفاده از هواپیماهای فوق سبک در کنار سایر فعالیت ها ازجمله اقدامات حفاظتی است که سازمان جنگل ها با تشدید آن فضا را برای قاچاقچیان چوب و تخریب کنندگان جنگل ناامن می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرواز هواپیماهای فوق سبک بر فراز جنگل های هیرکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز هواپیماهای فوق سبک بر فراز جنگل های هیرکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید