شرط پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر

به گزارش وبلاگ تحصیل، رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، درباره شرایط قائل شدن پوشش بیمه ای برای دو داروی کمک کننده به درمان کرونا و واکسن آنفلوآنزا توضیح داد.

شرط پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر

دکتر سید سجاد رضوی در مصاحبه با ایسنا، درباره فرایند تحت پوشش بیمه قرار دریافت دارو های رمدسیویر و فاویپیراویر که در درمان بیماری کووید19 موثر هستند، گفت: هنوز این دو دارو در کل دنیا هم تایید مصرف ندارد، برخی آن را تایید کردند. اگر این دارو ها از سوی معاونت درمان تایید شوند و پروتکل تجویز رمدسیویر و فاویپیراویر ابلاغ شود، تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در ابتدا باید دستورالعمل استفاده از این دو دارو معین شود و سپس می توان آن را برای پوشش بیمه در شورای عالی بیمه اعلام کرد. اینکه دارو تولید داخل باشد یا خیر برای بیمه مطرح نیست و تلاشمان این است هر دارویی که معاونت درمان دستورالعمل آن را بنویسد و برای درمان ابلاغ شود، مورد پوشش بیمه قرار گیرد.

وی درباره قائل شدن پوشش بیمه برای واکسن آنفلوآنزا نیز شرح داد: معاونت درمان درخواست خود برای تحت پوشش بیمه رفتن واکسن آنفلوآنزا مطرح کرده است تا تنها گروه های پر خطر بتوانند واکسن را با در نظر دریافت بیمه دریافت کنند. هدف ما این است که واکسن با قیمت مناسب تر در اختیار گروه هدفمان قرار گیرد. این در حالی است که هر ساله معاونت بهداشتی نیز واکسن آنفلوانزا را به شکل رایگان در اختیار برخی گروه ها قرار می دهد.

منبع: فرارو

به "شرط پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید